Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • boby40

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Poate sa ma ajute cineva cu o problema tehnica la omega B sedan,nu mai pot deschide portbagajul nici din centralizata si nici cu cheia(manual).Problema este ca am in portbagaj butelia de la GPL si deci nu se poate intra prin spate.Motorasul de la capota functioneaza,pentru ca se aude lucrand dar clapeta de deschidere parca nu e legata de nimic,este clar ca s-a desprins ceva de la mecanism.Va multumesc!
  • Pfenning

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat ceva? La al meu nu merge cu cheia si am si GPL. Cum ai facut, ca broasca stiu cum e facuta si nu cred ca ai cum sa o fortezi fara sa rupi parghia care il tine inchis. Al meu inca functioneaza, dar nu m-ar mira sa se si strice la un moment dat.
  • boby40

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am reusit sa l deschid cu un fier-beton de 6 sau 8 lung de peste un metru facut la un cap ca o surubelnita,am rabatat bancheta din spate si cu o lanterna am reusit sa o desfac fara sa fortez si sa stric ceva.Se vede daca va uitati cu atentie la incuietoare,pe interior,o fanta unde poti baga o surubelnita,sucesti spre dreapta si se deschide fara probleme.Am schimbat clapeta exterioara cu una de la dezmenbrari.
  • Pfenning

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Genial, o sa tin minte! Multumesc.
  • anig71

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2003 z16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Ciudat cum de la Omega din 2000 ai clapeta exterioara la portbagaj...Poate nu este din 2000?La modelele sedan/caravan de 2000 sau dupa ,nu mai au clapeta,comform TIS.Sedan-ul,pentru deschidere portbagaj fara actuatie,deschidere manuala,are pe interiorul portbagajului,in partea stanga cum privesti in interior,o clapeta "T".Rabatezi spatarul din stanga spate,bagi mana pe cerul portbagajului pana la clapeta,apoi daca tragi de ea,acesta se deschide.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR