Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Hai sa vedem cam ce aveti fiecare prin masina daca nu aveti poze cel putin un link catre obectu' cu pricina Smile Ce zicetzi?

Eu am un amarat de mp3 player Pioneer DEH-P3600MP, 2 boxe spate tot pioneer TSA6910 si pe fatza 2 boxe infinity (nici statie nici tun de bass - urmeaza dupa motor, tablarie si vopsit ) Smile


(titlu original: Laudati-va cu ce scule aveti)


Ultima modificare facuta de arthurro la Mie 22 Dec, 2004 8:23 pm, modificat de 14 ori in total
Skip ads

  • Vizitator

  • Mesaje scrise:
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat:

Blaupunkt CAR-300. Hai sa pun si o poza, pentru ca e un model f rar intalnit. De fapt este modelul de top al lui Opel. Top varza vroiam sa spun.

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Sony MP40


  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
pioneer avic x1


Skip ads

  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat

Pioneer DEH-P5630MP

Alpine Type-R 1241D

JBL GTO75.4
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
daca vorbim doar de sunet wtf e cel mai greu pana acum.
eu am boxele originale si nici un plan sa investesc in altceva.
sunt multumit cum se aude (vectraB2 are 10 boxe Cool ), dar fara amplificare seaprata raman un amator.

treaba interesanta este navigatia, care face toti banii.
are comnada vocala (dar nu am eu microfonul inca).
iti calculeaza acceleratia, fortele exercitate in viraje si multe altele.
in plus are dvdplayer si poti sa pui trackuri mp3 pe suport dvd.
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
m-am documentat deja stai linistit Smile - 1500 Lire (lasa-l acolo cand vii in RO.) poate ramai fara


Ultima modificare facuta de arthurro la Mie 22 Dec, 2004 3:52 pm
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
marfa bassul wtf Cat scoate puterea? am vazut ca are separat pt woofer daca nu ma insel
Skip ads

  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Thanks Smile

Are separat pentru woofer , dar eu am Alpine SWR1241D , dualvoice coil , woofer cu 2 bobine .... deci din 4 canale ale amplifului am facut 2 , fiecare canal merge la cate o bobina ...
Din pacate la aprox. 65% din amplif deja intra protectia amplif-ului, din cauza ca n-am condensator .... cand vine o nota joasa palpaie luminile si intra protectia Crying or Very sad Puterea din cat aproximez eu acuma e vreo 300RMS ? cand voi lua condensator dau mai tare , e cutie compresie cu volum mic , deci pot sa "dau" linistit in el .....

Restul boxelor sunt cele 6 standard de pe Astra F Rolling Eyes Nu pot da mai mult de 27 volum din mp3 (merge pana la 62) ca e infernal CE se aude , nu CUM se aude Laughing
  • oshlobanul

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cum se pun poze direct in corpul mesajului ca nu am reusit sa descopar?
probabil ca intrebarea asta s-a mai pus dar..
vreau s apun si io o poza cu un Pioneer deh-p 7500MP pe care il am io pa mashina.. si nush cum?..
link stiu sa pun da ar fi mishto sa apara poza direct.. no?
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
uite aici: http://www.imageshack.us/
intri pe linkul asta si incarci cu browse poza care o doresti si dai click pe hostit
Dupa aceea itii apar niste link-uri catre poza ta pentru diferite chestii ( forum, link direct etc )
tu copiezi codul de la asta (primul de sus de fapt)Hotlink your image on forums and message boards. si asta e tot.
Dupa ce ai copiat dai edit la mesajul tau postat mai sus si dupa mesaj dai paste la codul asta ( dar ai grija sa il copiezi tot pentru ca altfel nu functioneaza )

Wink bafta!

A.... inca ceva incearca sa pui pozele cam de marimea celor postate de mine ( ceea ce inca o data rog pe toata lumea sa faca )

Daca nu aveti cu ce uite de aici puteti lua un soft: http://www.televiziunea.ro/soft


Ultima modificare facuta de arthurro la Mie 22 Dec, 2004 7:16 pm
  • oshlobanul

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ia?


Skip ads

  • oshlobanul

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ala e.. io timpit am luat numai linkul, am scos parantezele si d-aia nu sa vedea si poza ci numai adresa.. hehe.. inteligent..


nu i-am facut fotografie in mashina.. poate ii fac.. oricum este super scula, da super... nu asha...

are la reglaje pe audio da te plictisesti.. inca nu mi-am utilat si partea de speakers pentru ca tocmai am dat mashina la vinzare si abia la aia pe care o voi lua ma apuc sa pun statie si sub.. si ce-o mai fi nevoie.. are doua mici inconveniente: deruleaza greu si pe audio si pe mp3 si face o mica pauza intre mp3-uri... deci daca ai un set mixat pe trackuri trebuie sa il scrii audio ca la mp3 nu trece fara sa simtzi.. dar asta nu inseamna nimik.. m-am obisnuit.. daca am seturi prea mari le sparg in bucati cam de 45-60 minute si gata..

am totusi nishte boxe fine si pe spate MB Quartz de 17 cm.. care .. m.. se aud super dar la bas sufera.. deci imi trebuie subwoofer.. pe fata stock.. dar sint bune si alea.. nu stiu cum mai rezista..

io sint maniac cu house-trance, progressive, breaks... psy, goa... alea alea.. clubbing.. dar si finetzuri.. oricum sa fie electronica.. nu mai suport kitara electrica .. adika rock , metale alte alea.. decit raaar..

muzica este slava domnului.. si muzica nu frectzii de genul radio...
sint la zi cu tot ce mishca...
deci cum am reusit sa schimb mashina.. primul pas.. statie si sub.. .. pastrez si MB Quartzurile.. ca e pacat si am dat la bani pa ele.. daca ar sti nevasta-mea...
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Casetofon + 2 boxe de 15w Alpine pe doua cai, sunt multumit de sunet, am in proiect mai multe pentru cand voi rezolva problema GARAJULUI pana una alta inca stau "dupa blocuri" si nu-mi "permit" sa montez mai multe... statie, sub sau alte gadgett-uri
off topic mai demult aveam o Dacie, montam statiile si difuzoarele in ea numai cand plecam la un drum departe de casa in rest prin oras mergeam fara ele
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
[img]http://img138.exs.cx/img138/8425/alpine224tdm2247583rb8ki.jpg[/img]
Am testat intr-o seara si un SONY de 4x50 pe care l-am primit din state dar m-a lasat rece, Alpine-ul este mai vechi dar se aude mult bine mie imi place. Inca nu am nevoie de mp3, deoarece am magazie de CD cand se va pune problema sa il schimb voi cumpara tot Alpine deoarece il cunosc pe importator si am incredere sa cumpar de la el.


Ultima modificare facuta de roBERT la Mie 22 Dec, 2004 11:29 pm, modificat de 4 ori in total
  • MadCow

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z20LEH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2004

  • Mesaj Privat
la mine e mai complex raspunsul Laughing
1 - ce am acum pe masina
2 - ce o sa am la sfarsitul lui ianuarie cand vin in Bucuresti la Tornadotrade ca sa-mi fac sistemul

1 - Mp3 VDO 2703, fata - JBl 606Ce, spate - JBL 936e

2- Mp3 Sony CDX F7500, Sub: 2 X JBL P1220E (in cutie bass reflex), Amplif: JBL PX300.4, condensator 1 Farad, cablaje profesionale, si daca mai raman bani eventual antifonat portierele fata si portbagajul (desi e putin probabil sa mai ramana ca sa-mi ajunga pt amandoua) Crying or Very sad



Ultima modificare facuta de MadCow la Vin 24 Dec, 2004 1:23 am
  • jeffe

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2004

  • Mesaj Privat

  • n3v001

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2004

  • Mesaj Privat
hai sa le enumar:
mp3 player kenwood kdc
4 boxe sony explode pentru medii si inalte
2 tweetere sony
1 statie radioshack
1 subwoofer magnat powerbull
.
Mi-au ramas de pe cealalta masina urmatoarele: 2 statii radioshack (optimus) de 200W, 2 boxe ovale magnat, 1 cd player jvc "cameleon".
Daca e cineva interesat, please PM-me...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Blaupunkt MP53

si difuzoare Velocity 16.5 cm (tot Blaupunkt, de fapt...) membrana de ALU + soft dome tweeter, date pt. 180W fiecare (optimisti baietii, dar suna bine...)
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Blaupunkt MP53 mishto de tot. chiar imi place cum arata
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR