Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • Mihai9130

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2012

  • Mesaj Privat
sam revenit....am rezolvat problema cu catalizatorul...am facut o gaura mica in el l.am curatat cu un fier in interior si am turat masina cu el desfacut si zboara toata mizeria din el...masina trage acum mai bn k niciodata si motorul respira mai bn..nu se mai ridica imediat temp la apa .
Skip ads

  • alintalaban

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1998 16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
ma bucur ca ai rezolvat-o.si eu am catalizatorul golit dar eu l-am dat jos si l-am taiat cu flexu ca sa pot scoate totul din el iar apoi l-am sudat la loc.daca iti raman bucati de ceramica in el o sa se auda unele zgomote cam nasoale.acum masina e un pic mai galagioasa dupa 3000 de ture dar imi place cum se aude.eu inca merg cu mufa de la lambda scoasa.nu imi pot da seama daca este dusa sau intradevar citeste un amestec bogat pt ca chiar este un amestec bogat....
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Mihai9130 a scris:sam revenit....am rezolvat problema cu catalizatorul...am facut o gaura mica in el l.am curatat cu un fier in interior si am turat masina cu el desfacut si zboara toata mizeria din el...masina trage acum mai bn k niciodata si motorul respira mai bn..nu se mai ridica imediat temp la apa .

si acum sa vad cum treci itp sau daca te opresste cei de la rar
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Masina tot consuma ulei deci , cum zicea si andrei_alik daca te prind astia cu rar-ul e nasol ,problema ai rezolvat-o pe jumatate ,catalizatorul fiind infundat din cauza consumului de ulei.
Skip ads

  • Mihai9130

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2012

  • Mesaj Privat
om trai si om vedea....si dak il lasam infundat masina nu tragea deloc...ma intrecea si un biciclist...alintalaban la mn chiar se aude bine masina si la turatii mai mari...
  • alintalaban

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1998 16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
mai nasol este la itp,pana la urma se rezolva si acolo.....Am rezolvat-o si eu cu sonda lambda.intradevar a mea era defecta,dadea doar valori mari si impicit amestec bogata.am luat una de la dezmembrari cu 65 ron si lucreaza bine.sonda veche era alba cand am scos-o,o sa ma documentez sa vad si cauza pentru care era alba.concluzia:NU PUNETI SONDE UNIVERSALE CI DOAR ORIGINALE.te bucuri pe moment pt un pret bun dar in 2 luni te lasa.
  • Mihai9130

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2012

  • Mesaj Privat
bv bn ca ai rezolvat.o...ai dreptate cu chinezariile astea..am citit pe forum ca au cumparat baieti catalizator de 200-300 ron si dupa putin timp sa dus...mai bn mai lasi putin masina in parcare mai strangi banuti si cumperi SH dak nu poti nou
  • Saul

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am o problema cu masina din semnatura(z10 xep). De doua zile nu se mai tureaza,apas acceleratia maxim si abia se misca putin turometrul. Pe tester imi arata "clapeta acceleratie defect",am schimbat-o si e tot la fel. Electricianul zice ca e din computer motor,care nu functioneaza ok. Eu ma cam indoiesc si de aceea va rog pe voi sa ma ajutati. Ati mai intalnit problema aceasta? Multumesc!
  • xgender8k

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2012

  • Mesaj Privat
@Saul:
1. Ai gresit topicul
2. Este calculatorul la motor(ECU) de vina, daca ai schimbat clapeta de acceleratie. Am avut aceiasi problema tot XEP am si eu.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR