Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
sal chris.aceeasi problema cu antigelu in baie am avut si eu chiar acum.am schimbat tot ce se putea schimba,planata chiulasa si restu.vad ca la mine deocamdata nu mai sunt probleme de genu,pierdere putere si altele.ceea ce ai tu acum am patit-o inainte,cu taierea puterii dar in timp vad ca si-a revenit.imi parea check-ul pe la 130 asa si daca o opream nu se mai aprindea.si culmea ca nu era nici o eroare stocata
Skip ads

  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am avut problema cu taierea puterii...s-a rezolvat dupa ce am curatat EGR si am schimbat debitmetru(concomitent)....doar cu EGR curatat sau doar cu alt debitmetru nu a mers.
  • chris32

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2012

  • Mesaj Privat
cu circuitele de apa si ulei nu mai am problema...nici apa in baie...nici pete de ulei in vas...
insa partea cu puterea redusa persista...maine plec la Rm. Valcea am acolo un motor de pe un astra de anglia si ma apuc sa iau de pe el debitmetru...senzorul de presine de pe admisie...si cele 2 electrovalve cea de la egr respectiv cea de la turbo...
daca nici atunci nu o sa mearga nu stiu ce sa ii mai fac...
  • adryian26

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut
Am rezolvat problema cu lichidul de racire in ulei.Erau duse ceva garnituri de la lagarele injectoarelor.
Iar cu aceasta ocazie am schimbat toate garniturile inclusiv cea de la chiuloasa si supape.
Garniturile erau duse din cauza antigelului folosit de mine, adica unul ieftin si de proasta calitate.
Asa ca domnilor nu va zgarciti la niste bani pt ca apr problema mai grave din cauza ca economisesti
2- 3 lei.
Este vorba de un opel astra 1.7 dti .Toate cele bune si bafta.
Skip ads

  • chris32

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Revin cu un raspuns clar si complet pt rezolvarea problemelor mele:
-prezenta antigelului in baia de ulei am rezolvat-o prin schimbarea garniturii de chiulosa si rectificarea acesteia
-problema aparuta dupa urcarea chiuloasei si anume lipsa de putere(eroarea p1125) s-a datorat faptului ca galeria de admisie sufla pe la un colt din cauza strangerii defectuase...am dat-o jos...au fost curatate din nou si aceasta si egr montate corespunzator si problema a disparut
Multumesc pentru sfaturi si sper ca v-am fost de ajutor la randul meu !
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
deci zici ca p 1125 poate fi de la galeria de admisie?ai schimbat si garnitura?
  • chris32

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2012

  • Mesaj Privat
recomandat ar fi fost sa o schimb...n-am schimbat-o, n-am avut timp sa o cumpar, trebuia sa fac masina sa plec cu ea....asa ca am inlocuit garnitura cu un mastic foarte rezistent....am facut un drum mai lung... masina se comporta foarte bine atat la turatii mici cat si mari ...admisia nu mai sufla iar eroarea a disparut
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
cam asa arata setul....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR