Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • greddy

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Astazi am achizitionat un Opel Astra G Caravan, fabricata in 13.07.2001, motor 1.6 16v 101hp de fabrica (masina are galeria de admisie de la "d'bilas" - power increase= 32hp; Z16XE cred) si as dorii sa aflu la RAR ce norma de poluare iese. In brief-ul mic, la numarul 14 scrie "EURO 3 UND D4". Am mai citit pe forumuri detinatori care au avut acelasi cod de motor, acelasi an de fabricatie si aceeasi descriere in brief (EURO 3 UND D4) si tuturor le-a iesit EURO 4.

As avea nevoie de aceasta informatie deoarece diferenta taxei de prima inmatriculare intre EURO 3 si EURO 4, in cazul meu, este de 600 euro. Daca ar iesii EURO 4 ar fii ~200 euro, iar daca ar fii EURO 3 ar fii undeva la ~800 euro (suma pe care imi este imposibil sa o achit).

Multumesc anticipat.

Cu stima,
Calin.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
depasim momentul aberatiei cu galeria de admisie, eventual iti recomand si niste crestaturi in chiulasa, ajungi la 200 hp si mai ai loc de pedala. Ce nu inteleg e de ce trebuie sa avem INCA un topic despre norma de poluare a un z16xe din 2001. Inteleg ca functia de cautare nu e cea mai performanta, dar sa meaga CHIAR atat de prost incat sa fie inutilizabila?
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR