Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • brunetu25

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2012

  • Mesaj Privat
salut....eu sunt nou pe aici dar am un opel vectra din 2007 cu motor z18xer si am o problema cu acceleratia. atunci cind accelerez nu am totata puterea motorului de care am nevoie, mai ales in portiunile de munte unde trebuie sa urci sau atunci cind esti grabit si vrei sa depasesti pe cineva masina nu raspunde bine. in schimb daca accelerez un pic mai usor masina raspunde mai bine si ia viteza. am fost la reprezentanta opel in italia dar mi.au zis ca este totul ok, totusi am auzit ca ar fi debitmetrul, am cumparat unul nou si l.am inlocuit dar nu sa schimbar nimic........tot asa face cind ma grabesc si accelerez mai tare. ia viteza dupa citeva secunde. as avea nevoie de un sfat daca cineva a mai avut acest tip de problema.
  • Pitic.exe

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2011

  • Mesaj Privat
E un lag la acceleratie...si eu am la fel ...bine nu te gandi la 20 de sec...sta pe ganduri 2 secunde...e mai lenta in acceleratie Very Happy multa bafta
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Acceleratie e electronica, nu pe cablu! Atunci, asa cum zice si @Pitic.exe, exista un lag de vreo doua secunde din momentul cand ii dai talpa si nu urca direct viteza ci treptat! Asa lucreaza, ai sa te obisnuiesti.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR