Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
interesant...asta presupune o teapa la drumul mare Rolling Eyes ...si cat sunt de laudate Exclamation
Skip ads

  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
mersi mult de raspunsuri
la cati bani se cer pe ele e cam urat ce impreisii vad aici
  • razvu77

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
i mi pare rau dar va contrazic, lumina care o am de la angel eyes uri pe faza scurta de ex e mult superioara fata de cea "stock".Practic lumina e focalizata mai bine acum,depinde daca sant reglate cum trebuie;de abia ajtept sa pun xenon, ele practic cu xenon i si arata valoarea
  • popeye

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Tg-Jiu
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2006

  • Mesaj Privat
De care ai luat si de unde? la ce bani? Sa le stapanesti mult si bine
!
Skip ads

  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@razvu77 asta era si gandul meu , dar pana puneam xenoane nu vream sa raman pe intuneric Smile o sa vad cum fac momentan am dat banii pe alte chestii.
Ps: astept si eu raspunsul la intrebarea lui popeye
  • deleted-6211

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu am montate faruri cu angel eyes si sunt f. multumit de ele.
Reglajul electric merge (cu motorasul original)
Lumina este focalizata pe centrul strazii singura problema este puterea becurilor...
Am in plan xenon...deci nu imi fac griji.
  • deyu05

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut ! Pot sa ii dau dreptate lu Kapp, sunt nou p`aici de curand mi-am luat si eu un opel. inainte de opel am avut un bmw, care i-am pus faruri angel-eyes de la FK si au fost montate la bavaria, am ramas fara reglaj electirc, iar lumina batea super aiurea. si mult mai slab. din pacate, si eu vreau sa-i fac niste imbunatatiri , si ma gandesc ori sa`i pun faruri cu angel-eyes , ori xenoane pe faruri si pe proiectoare,
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
pai poti sa pui si faruri cu angel eyes si xenon... care ar fi problema? da o cautare pe aici, s-a mai discutat... daca nu vrei sa fi injurat peste tot pe unde mergi noaptea, ar fi bine sa pui instalatie xenon daca ai far cu lupa... altfel...

din experienta iti spun (ca posesro de faruri cu angel eyes, lupa si xenon) nu o sa mai ai nevoie de proiectoare...
Skip ads

  • cristinikol

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
stie cineva unde pot sa reglez niste faruri angel eyes?unul bate in gardul din dreapta si celalalt dupa el...noaptea nu vad nimic iar daca dau drumul la proiectoare orbesc pietonii de pe trotuare.
am fost la un service cu pretentii si mi-au spus ca nu pot sa l regleze stanga-drapta..le-am cumparat de la logtuning.
ca idee arata bine si atat dupa parerea mea!
cu un loc prin bucuresti unde pot sa l reglezma ajuta cineva?
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
cristinikol a scris:stie cineva unde pot sa reglez niste faruri angel eyes?unul bate in gardul din dreapta si celalalt dupa el...noaptea nu vad nimic iar daca dau drumul la proiectoare orbesc pietonii de pe trotuare.
am fost la un service cu pretentii si mi-au spus ca nu pot sa l regleze stanga-drapta..le-am cumparat de la logtuning.
ca idee arata bine si atat dupa parerea mea!
cu un loc prin bucuresti unde pot sa l reglezma ajuta cineva?


Nu stiu cum sunt ale tale, dar ale mele au pe fazascurta 2 suruburi de reglaj... partea proasta e ca trebuie sa le dau jos sa le reglez pentru ca nu-mi incape cheia acolo sa le reglez pe loc...

Nu vad ce legatura au proiectoarele cu farurile... ce masina ai (asta trebuiasa spui de la inceput)? ai proiectoare incluse in far?
  • cristinikol

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
am un bertone din 2002 dar e ciudat sa dau farurile jos sa l reglez..chiar nu face nimeni reglaje ?
  • axl666

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
andy_nr10 a scris:Eu am montate faruri cu angel eyes si sunt f. multumit de ele.
Reglajul electric merge (cu motorasul original)
Lumina este focalizata pe centrul strazii singura problema este puterea becurilor...
Am in plan xenon...deci nu imi fac griji.



Ce model de faruri ai? Ma intereseaza ce producator? FK, Hella? Ca nu prea am mai auzit pe nimeni sa ii merga reglajul la farurile astea.

Ms
Skip ads

  • cristinikol

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
pai FK cred pe cutie si pe far nu scrie nimic din cate am vazut
  • dorus

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
ieri mi-am montat si eu niste faruri cu angel eyes, cu interior negru. Sunt foarte multumit de ele, lumineaza foarte bine, doar ca mai trebuie sa le reglez... bat prea sus.
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
in urma unui mic incident....a trebuit sa imi schimb farurile si am ales angel eye's de la FK. merge reglajul electric cu motorasele vechi dar calitatea luminiii oferita de becurile cu halogen este net inferioare fata de farurile standard....asa ca acum trebuie sa imi pun xenon.

Nu stiu cum zic unii ca se vede mai bine cu angel eyes si bec cu halogen....poate oi fi eu mai chior.
  • dorus

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
eu sincer sunt foarte multumit.
  • axl666

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

pentru cei care sunt din Bucuresti, unde v-ati montat angel eyes. Imi puteti recomanda un service bun?

Multumesc
  • axl666

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Hai ca pana la urma am reusit sa instalez farurile. Din pacate sunt profund dezamagit de ele, nu ca n-ar lumina bine ci pentru ca se aburesc rau de tot, mai ales acum cu ploile astea. A mai patit cineva ceva asemanator cu faruri cu angel eyes, produse de FK Automotive?

Sincer sunt dezamagit, pareau a fi lucrate destul de bine, sigilate/etansate corespunzator pe margini, dar se pare ca nu e asa. Oricum m-am lamurit inca odata ca piesele originale sunt cele mai bune, ele fiind testate de producator.

Bafta
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
si eu mi-am luat angel eyes de la FK acum 4 zile si sunt deja montate de 3 zile... si nu mi se aburesc deloc. Intr-adevar, lumina mi se pare mai slaba decat cea a farurilor originale, dar in combinatie cu proiectoarele este satisfacatoare.
  • axl666

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Dragster a scris:si eu mi-am luat angel eyes de la FK acum 4 zile si sunt deja montate de 3 zile... si nu mi se aburesc deloc. Intr-adevar, lumina mi se pare mai slaba decat cea a farurilor originale, dar in combinatie cu proiectoarele este satisfacatoare.



Bravo tie, la mine se aburesc rau de tot. Sper ca atunci cand nu ploua sa nu fie asa.....dar deocamdata sunt dezamagit de calitatea lor.

numai de bine
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR