Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • n3v001

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Am si eu faruri de la FK si
-motorasul de reglare functioneaza
-dupa ce am pus xenon faza scurta e super buna, mult mai buna decat inainte
-faza lunga bate destul de prost
-angelurile alea au 4 leduri amarate care dau o lumina galbena, iar pe langa xenon parca sunt lumanari, de aceea am desfacut fk-urile si am pus angeluri aftermarket...iar de atunci ma declar perfect multumit.
Skip ads

  • axl666

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
n3v001 a scris:Am si eu faruri de la FK si
-motorasul de reglare functioneaza
-dupa ce am pus xenon faza scurta e super buna, mult mai buna decat inainte
-faza lunga bate destul de prost
-angelurile alea au 4 leduri amarate care dau o lumina galbena, iar pe langa xenon parca sunt lumanari, de aceea am desfacut fk-urile si am pus angeluri aftermarket...iar de atunci ma declar perfect multumit.


Se desfac greu farurile? Cum ai reusit sa le etansezi dupa? Ai facut operatia asta in vreun service sau singur? Presupun ca la tine nu se abureau farurile.....
  • n3v001

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Se desfac relativ usor, cu incalzitor industrial (foehn).
Se etanseaza cu silicon sanitar.
Unul din faruri se aburea putin inainte, acum nu se mai abureste.
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Intrebare intrebatoare... Cum se regleaza farurile stanga-dreapta la angel-eyes?... Stiu ca a trebui sa se regleze din unul din cele 2 suruburi existente pe fiecare far...numai ca la mine unul din suruburi regleaza sus-jos iar celalalt se invarte in gol (asta e valabil la fiecare far)..
Skip ads

  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Dupa ce am montat si kit-ul de xenon chiar sunt multumit de acest model de faruri. Acum cel putin vad si eu pe unde merg noaptea.

Fata de ce zicea Nev, mie chiar imi place diferenta dintre pozitii si faza scurta.
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am cumparat si eu Angel Eyse arata super bine, urmeaza sa le pun pe masina sa vad cand , in partea superioara a farului sunt 2 suruburi de reglaj , care din ele regeleaza sus si care jos? motorasul de reglaj unde vine prins , necesita ceva modificari ?
  • axl666

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Daca farurile sunt FK, motorasele de pe farurile originale se potrivesc la fix. Nu se monteaza greu, doar sa te uiti cum sunt puse pe farul original si prin analogie le montezi pe FK;

bafta
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am reusit aseara sa-mi montez farurile pe care am pus si xenoane , pe masina arata superb , trebuiesc putin reglate ptr ca farul stanga bate putin spre stanga , in mare , toata investitia face toti banii .
Skip ads

  • axl666

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
nu ti se aburesc farurile?
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Le-am montat in curtea de la tara , undeva la 5km de unde locuiesc acum , am venit acasa , parchez masina si dupa 20 min cobor la masina sa iau un aparat de masura ce de regula in masina sta , ma uit la faruri si in colturi vad pe o distanta de 2-3 cm putin condens , ridic capota motor , si desfac la fiecare far unul di cele 2 caciulite de cauciuc . Ieri am mai facut vreo 30 km dupa care am pus la loc caciulitele de cauciuc , la verificare dupa 20-40 min nu a mai aparut condens in far , concluzia , aerul din far continea vapori de apa , daca am mers cu masina aerul s-a incalzit si uscat , de aceea nu a mai aparut condes ieri , parerea mea ca rezolvarea completa de abia la vara se va face , calduri excesive , soare , aer uscat .
  • FeS

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Care ar fi cea mai buna marca dintre FK, Jom sau Raid?
  • dragos_a86_2005

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2007

  • Mesaj Privat
vand angel eyes orice forma, orice dimensiuni,orice culoare(recomand alb neon) la comada .
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dragos_a86_2005 a scris:vand angel eyes orice forma, orice dimensiuni,orice culoare(recomand alb neon) la comada .

Si pentru vectra b2 pe negru cat costa eventual cu kit xenon?


  • rrsh_sucks

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
1. FK sunt extrem de cunoscute fiindca sunt primii care le-au promovat insa calitativ lasa mult de dorit datorita garniturii de cauciuc prost dintre geam si corpul farului- rezultat: farurile se aburesc cand spalati masina. De asemenea lispesc si conductele de aerisire si din aceasta cauza farurile se aburesc iarna sau atunci cand ploua. Inelele sunt galbene si au niste crestaturi total inestetice si arata parca ar fi luminate cu lumanari in loc leduri.
Oricine are capul pe umeri isi poate da seama din pozele prelucrate pana cand par adevarate picturi ca FK-uri sunt doar o alta marfa chinezeasca de proasta calitate.
Momentan nu se poate spune ca exista vreo firma care sa faca faruri de inalta calitate, tot ce va pot recomanda este sa cautati un model cu garnitura de silicon si aerisiri la fiecare bec ca sa evitati aburirea si implicit murdarirea farurilor pe interior.
  • danezu_beng

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Irlanda
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2008

  • Mesaj Privat
punetiva in plm xenon si o sa bata
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
danezu_beng a scris:punetiva in plm xenon si o sa bata

plm? ce inseamna asta?
ce/cine si unde/pe cine o sa bata?
Citeste Regulamentul!
  • radu89

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Apropo de Angeleyes...tocmai mi-am montat pe astra g asemenea faruri fabricate de cei de la Depo,au venit cu loc pt motoras,desi nu reusesc sa il fac sa mearga.Problema e ca reglajele manuale de pe far sunt blocate si ghinion...la instalare m-i s-au ars si cateva leduri de pe angeleyes.Partea proasta e ca mi-am pus xenon pe ele si nu le pot regla.SOLUTII PENTRU PROBLEMA MEA?cum inlocuiesc ledurile arse,cum reusesc sa reglez farurile si ce tip de led imi trebuie?am mare nevoie de un sfat.
  • radu89

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Apropo de Angeleyes...tocmai mi-am montat pe astra g asemenea faruri fabricate de cei de la Depo,au venit cu loc pt motoras,desi nu reusesc sa il fac sa mearga.Problema e ca reglajele manuale de pe far sunt blocate si ghinion...la instalare m-i s-au ars si cateva leduri de pe angeleyes.Partea proasta e ca mi-am pus xenon pe ele si nu le pot regla.SOLUTII PENTRU PROBLEMA MEA?cum inlocuiesc ledurile arse,cum reusesc sa reglez farurile si ce tip de led imi trebuie?am mare nevoie de un sfat.
  • pitty

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
mi-am pus si eu angeleyes pe bertone si tot asa puterea becurilor lasa de dorit in rest sunt foarte multumit de ele nu se aburesc si da merg motorasele de pe farurile originale
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Aveti idee...la farurile cu angel eyes de la dectane se pot regla individual faza lunga si faza scurta? De ce intreb... scurta bate bine, lunga bate prost si ar trebui reglata si nu stiu de unde.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR