Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Ovidiuandrei8708

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Nu de mult am cumparat o mufa obd2 care se conecteaza prin bluetooth,am incercat o gramada de programe dar nu imi arata nici o eroare, cu toate ca eu am 2 erori in bord una de la motor iar cealalta este de la abs.va rog frumos sa ma ajutati cu un program ceva care sa imi arate si sa pot si sterge erorile .Multumesc
Skip ads

  • electronistul21

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
ar fi de ajutor daca a-ti spune ce interfata de diagnoza (nu mufa!) a-ti achizitionat.dupa descriere pare a fi ELM 327.daca este asa,nu sperati sa se conecteze decat pe motor,si sa stingeti becul check engine ,fara a va detalia dtc (erorile)este o interfata de incepator ,generalista.avantajul este ca se conecteaza pe o gama foarte larga de marci,inclusiv matiz,cielo,supernova,etc.nu va ajuta nici faptul ca are bluetoth,va recomand sa o folositi prin cablu(difera rata de transfer).ca softuri le gasiti pe net,scanmaster elm327,wobd,obd spy.ar fi trebuit sa fie livrata cu un cd de instalare,care ar fi continut aceste softuri.daca nu aveti acest cd de instalare treaba se complica,trebuie sa cautati si driverele de instalare.functioneaza atat pe win 7 cat si pe vista,recomandat este win xp sp3.pentru opel ar fi fost ideal opcom!succes!
  • Ovidiuandrei8708

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2012

  • Mesaj Privat
da am tot am instalat toate aceste programe dar nu imi apare nici o eroare cu toate ca eu am o eroare la abs si alta la motor findca odata am avut un accident si am pierdut toata apa. chestia este ca problemele sunt rezolvate pur si simplu trebuie sa sterg erorile. multumesc
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Cauta un coleg cu OPCOM in zona. Se conecteaza la toate modulele.
Skip ads

  • Ovidiuandrei8708

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2012

  • Mesaj Privat
ok am inteles. dar mai am o intrebare daca ma puteti ajuta. mai am o interfata cu cablu nu cu bluetooth dar are niste butoane pe partea laterala. aceasta nu o pot folosi pt mai multe feluri de erori? multumesc
  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca ai pune si cateva foto ar fi mai usor....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR