Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Tzake Mic

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Mi-am achizitionat de curand un opel astra f din '95 1.6 16v frumusel. La vreo saptamana de la cumparare dupa un drum Buc Sinaia a inceput sa-mi indice calc de bord "motorol stand" si "oelmangel" care din cate am inteles primul inseamna nivel ulei si al 2lea uleiul pe joja. Probelma e ca Oelmangel imi apare la drum intins sau daca o alerg putin (apare, dispare, iar apare...nu e ceva permanent...dar becul de ulei din bord nu se aprinde deloc) cu toate ca am ulei in ea la nivel. Nu pierde nu papa, doar ca cel care a avut-o i-a facut schimbul si a pus Aral 10 40 (din cate am inteles un jeg de ulei...nu am avut niciodata curajul sa pun altceva in afara de Castrol sau Motul 10 40). Motorol Stand imi apare rar ori cand pun contactul ori cand o opresc. Tot dupa un drum mai lung sau o alerg. Ma ajuta cineva cu un sfat ceva ca sa-i dau de cap? Crying or Very sad
  • gaby_ph

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Calibra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2012

  • Mesaj Privat
salut , e posibil sa se fi subtiat prea mult uleiul , cine stie cati km o avea de cand a facut schimbu fostu proprietar, fiind o masina cu cativa km eu ti-as recomanda un 15w 40 , bata
  • Tzake Mic

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Ms Gaby dar am vorbit si cu cel care a avut-o...mi-e prieten...si inainte sa mi-o dea i-a schimbat uleiul. Are in jur de 1000-1200 de km de cand l-a schimbat. El a adus-o din Germania si mi-a spus ca Oelmangel si Motorol Stand ii apareau si lui de cand a venit cu ea si a mers bine mersi de atunci. E posibil sa se fi dus senzorul sau in cel mai rau caz calc de bord?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR