Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • andr333yu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.6 twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salut...sunt nou pe forum si am intrat in posesia unui opel astra g 2006 7.000 km masina fiind a mamei. vreau sa imi pun pe el sistemul meu audio video...mp3, 8 boxe, statie, subwoofer, dvd (de torpedo), ecran lcd plafon 7" si masina fiind noua si in garantie nu stiu daca se le montez la un service unde merg mereu sau tre sa ma duc la opel sa nu pierd garantia...as vrea niste sfaturi celor care s-au intalnit cu problema asta...la un service bun mi-au luat 7 mil pt montarea acestora pe un clio bicorp....cat mi-o cere la opel?Sad multumesc....
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Exact asa am patit si eu cu a mea. Am vrut sa`i pun eu radio CD si nu m`au lasat baietii de la Opel pe motiv ca pierd garantia la partea elctrica. Am mai vazut pe forum si alte cazuri, deci le dau dreptate.
Toata smecheria e sa te duci cu masina si "sculele" la un service AUTORIZAT Opel ca sa ti le monteze (sper sa gasesti unul competent). Sa fi f atent la cate ore de manopera iti trec in factura. Mie, la Gold&Platin Bacau, pt un radio CD mi`au trecut 2.5 h si operatiunea a durat 10 minute.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
eu la a mea am schimba tot ce tine de audio ... si nu mi-a zis nimeni nimic. de fapt nici nu i-am intrebat Smile)

daca te duci la un atelier specializat mai mult de 3 mil nu te costa ... si termini si mult mai repede si cel putin teoretic ... ai sculele montate bine de profesionisti
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR