Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gpascanu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Iasi - Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2006

  • Mesaj Privat
... de ceva vreme nu mai alimentez de la Petrom/OMV ... ci de la MOL. Oricum nu conteaza de la cine alimentezi ca intotdeauna o sa fie altii care o sa cumpere de la ei. A si din cate stiu si auzit, OMV-ul vrea sa vanda Petrom companiei MOL Smile.
Skip ads

  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
poate nu stiu bine insa mol este unul dintre distribuitorii apreciati de carburant deoarece inca importa combustibilul! asa este? va dati seama? daca OMV va vinde petrom Mol-ului ... cred ca ar urma o asociere OMV - Mol, petrom disparand total de pe piata. Dar nu cred Ar isca niste conflicte apele s-ar tulbura ... dar cine stie! Pana una alta ... am o intrebare ! Rompetrolu in ce stadiu mai e ? Unde rafineaza de unde extrage? Stie cineva?
  • Sebi_Marius

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Am zis eu ca pun numai benzina de la MOL, de cate ori se poate, insa aseara am comis-o fara voie. Cautam o benzinarie MOL pe Mihai Bravu, stiam ca e una, si dupa ce am vazut semnul binecunoscut am intrat si am alimentat. Nu am fost atent ce scria la pompa...Am intrat la casa sa platesc si sa-mi iau punctele de pe card si surpriza: "Nu mai suntem MOL suntem PETROM"!...Misto! "Si sigla?", intreb. "Inca nu am dat-o jos." Bravos!! Am luat tzeapa...Si uite asa am boicotat boicotul...Sorry!
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Stimati domni/doamne,
Mai nou MOL comercializeaza motorina Sprint Diesel si benzina Carrera.
Ia uitati-va pe site www.petrom.ro la produse si veti vedea ca la ambele figureaza ca producator Petrom. Asa ca...ne cam batem cu morile de vant.
Ar fi o solutie cu Rompetrolul, dar sunt asa de rare benzinariile lor incat ajungi tot la Petrom. Personal, am folosit motorina Euro4 toata iarna trecuta, care e mai piperata decat la OMV/Petrom dar este foarte buna.
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
de putin timp, folosesc noua benzina de la Rompetrol(cea din reclame)...sunt foarte multumit de ea...daca asta ajuta intr-un fel, I"m in Razz
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Off si in cate topicuri am mai scris... In afara de benzinariile luk, rompetrol si rafo care au rafinarii proprii (cam slabutze ce e drept) un procent de 85-90% din restul benzinariilor au produse de la omv-petrom respectiv petrobrazi ploiesti. Si omv detine mol si petrom si deci toate produsele din aceste statii sunt identice sau cu un aditiv in plus sau in minus...
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
sunt angajat petrom -omv.
preturile sunt dictate din alta parte
calitatea difera de la statie la statie:transport,depozitare,distributie si de calitatea celui de la pompa(intelegeti ce vreau sa spun)
in general produsele p-o sunt ok
si sa nu uitati k sunt de putin timp impreuna,o sa mai dureze pana se invata petrom cu omv
omv are standardele de calitate mult peste ceilalti producatori
  • calin_ar

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2011 1,7 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
oameni buni!!! daca cineva comite o tampenie in tara asta, eu trebuie sa-mi schimb statia de alimentare?! eu alimentez de la omv de 3 ani si nu am nici o problema cu benzina. cred ca mai bine boicotam politicienii din aceasta tara ...dar nu pre vad cum...Sad(
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
foca montana a scris:Off si in cate topicuri am mai scris... In afara de benzinariile luk, rompetrol si rafo care au rafinarii proprii (cam slabutze ce e drept) un procent de 85-90% din restul benzinariilor au produse de la omv-petrom respectiv petrobrazi ploiesti. Si omv detine mol si petrom si deci toate produsele din aceste statii sunt identice sau cu un aditiv in plus sau in minus...

Cu Luk si Rafo iti dau dreptate, sunt praf. In schimb rafinaria Rompetrolului este cea mai noua si mai moderna din Romania (din cate stiu a fost conceputa special pt. preluarea titeiului din import si mai ales a celui iranian, destul de problematic am senzatia).
  • chihuahua

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2007

  • Mesaj Privat
daca mai e de actualitate: cati dintre dvs. au vizionat reclamade la tv cu pancardele din carton pe care scrie: "care companie e cea mai profitabila din romania?", (ceva aprox.), si alte asemenea? mai sunt cateva care parca te zgarie cu ciobul de sticla pe globul ocular...

...enjoy!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Ce parere aveti despre decizia OMV
Este un santaj pe fata dar nu se poate face nimic 53%
Este o decizie corecta a OMV/Petrom 2%
Este o decizie total gresita pe care populatia o poate corecta 44%
45 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR