Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
nanutza, ce lumini vor lumina pe asfalt cand deschizi usile? Am vazut asta doar la Megane2.
Vrem poze, poze, poze.
Pune poze cu ce ti-a iesit pana acum te rog.
Skip ads

  • nanutza

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
O sa pun si poze.numai sa reuseasca operatiunea. Nu am inca pini de la mufa .
  • ADYcruceanu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: GT 2009 10TBY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salut tuturor. Weekend-ul acesta mi-am instalat si eu lumini la picioare pentru scaunele din fata. Tin sa ii multumesc lui daniadrianus pentru tutorialul facut.
Lampile originale GM au costat 52 ron/buc iar transportul a fost gratuit in Bucuresti Smile. Nu stiu daca am voie sa spun aici de unde le-am luat, asa ca cine e interesat sa imi dea un pm. Lampile vin cu becuri, desi cred ca mult mai fain se vad cu niste led-uri de la festoon.

As vrea sa adaug si eu cateva precizari pentru cine vrea sa monteze aceste lampi:
- la fel cum lampa centrala se aprinde si la apasarea butonului, deschiderea usii, scoaterea cheii din contact, etc, la fel si lapmpile de la picoare se pot aprinde atat automat cat si manual la apasarea butonului. Pentru asta mai trebuiesc facute niste legaturi la anumite fire din acel manunchi de fire din tutorialul lui daniadrianus. Acum la care din ele, nu stiu sa va spun. Daca o sa mi se para utila si aceasta functionalitate poate o sa testez si revin cu indicatii.
- eu unul nu am desfacut acele ornamente de pe stalpi, am zis sa nu imi bag nasul la airbaguri. Am strecurat firul pe langa ornament dupa ce am dat jos chederul.

Pentru pasagerii din spate, la fel cum a zis si SB46MRS, cred ca in praguri ar fi cel mai ok. Dar nu stiu cat de mult loc e acolo pentru lampi, si e si un loc greu accesibil pentru a schimba un bec.
@daniadrianus: Ai reusit sa montezi lampile si pentru pasagerii din spate?
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu mi-am pus iluminare pentru toate 4 locurile cu banda led silicon, culoare alb cald.
Am tras firele pe traseul original de fire din masina, nu atarna nici un fir pe nicaieri. Pentru pasagerii din spate am lipit banda led sub scaunele fata.
Alimentare am luat de la lampa fata din plafon.
Nu m-am ferti sa demontez tot ce trebuia demontat ca sa iasa treaba perfect: ornamente stalpi, ornamente prag, mocheta podea, scaune fata.
Va las sa va desfatati cu pozele
https://www.dropbox.com/sh/z...7thyrz/HlDxDmKGXP
Daca nu puteti vedea pozele, inchideti va rog cadrul paginii clubopel.
Skip ads

  • SB46MRS

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Treaba cu led nu mi se pare ok ca nu asorteazã cu restul culorilor din bord. Mi se pare extrem de mult prețul la piese.. 2 lãmpi de torpedou din dezmembrãri = 10 lei, papucii 1lei, firele încã 3. M-am ajuns maxim cu.. 20 lei cu cola cu tot.
Urmeazã sa pun 2 leduri ca lumina ambientala sa bata pe schimbãtor pt cei ce au oglinda heliomata. O sa postez aici când termin.
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
eu urmeaza sa schimb si lumina din plafon cu alb cald ca sa se potriveasca cu cea de la picioare.
pentru lumina ambientala din plafon sa bata pe schimbator este alt subiect.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR