Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
E bine ca ai uitat la masina personala. Eu plãtesc la masina vândutã....
Skip ads

  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Cand am sunat la ei sa vad ce imi spun era o sectiune acolo la relatii cu clientii pentru cei care au primit pe masina vanduta. cred ca poti discuta acolo. ai nevoie de nr ?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
125, asta e cat tot toata rovinieta pe tot anul Very Happy
Nici nu stiu, peste 6 luni sa vina amenda... nu stiam ca le ca le ia 6 luni sa faca 3-4 foi si sa o trimita prin posta romana. A da am uitat, posta romana trimite coletele cu 5 luni intarziere
Totusi nu suna rau, 6 luni intarziere, nici nu stiu daca mai e valabila rovinieta sau nu
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Ideea e ca ei au constatat pe 17 mai ca eu in noiembrie am mers fara. Si am primit instiintarea pe 26 mai
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Dacã e vândutã masina se face o notificare cãtre serviciul evidenta populației înmatriculãri. Asta zic și cei de la cea mai hoata companie din România, CNADR....
  • raducut

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Ce intrebare e ,,dacã mai e valabilã rovinieta sau nu,, ?Nu are legãtura data primirii amenzii cu data la care a fost sãvârsitã fapta, chiar dacã e diferenta între ele de 6 luni.Nu conteazã dacã rovinieta mai e valabilã sau nu in momentul primirii plicului.Daca la data trecerii prin dreptul camerei nu aveai rovinieta esti bun de amenda. Referitor la mașina vânduta m- am fript si eu cu amenda pentru neplata rovinieta.A trebuit sa fac întâmpinare in instanța sau cam așa ceva la Judecãtoria din municipiul unde s-a constatat fapta.Data viitoare când mai vând vreo mașina am sa-i pãstrez numerele si așa scap sigur de amenzi de rovinieta venite tot pe numele meu.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR