Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • grosupetryca

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Am un opel astra h si sunt interesat de bulbar din inox si pentru praguri si bari si vreau sa stiu si eu detinatori de opel astra h stiu careva de unde se poate cumpara sau sa se dea comanda special pentru opel astra h ca am cautat si nu gasesc pe nicaieri ,, niste sfaturi ceva,,,sau niste poze cu cei care au sa vad si eu Very Happy
multumesc anticipat
scuze daca am postat
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Stii ca la prima masina de Politie intalnita ramai fara certificat Laughing
  • grosupetryca

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2012

  • Mesaj Privat
pai dc sa raman fara certificat ? ca nu sunt chiar asa de iesite din comun si nu inteleg cu ce ii deranjaza pe ei ?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Ca sa nu ai probleme cred ca trebuie sa le omologhezi.
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
grosupetryca a scris:pai dc sa raman fara certificat ? ca nu sunt chiar asa de iesite din comun si nu inteleg cu ce ii deranjaza pe ei ?

Ai vazut tu vreun Astra H de fabrica cu bulbar? Laughing
Bulbarurile metalice sunt interzise in UE datorita sigurantei pietonilor. Dupa ce iti montezi te astept pe la mine prin DE. Laughing
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mda, si noi suntem in UE.
Singurul Opel care se preteaza e Frontera, trebuie puse doar pe masini de teren, alea cu forme din topor. Vorbim de masini care nu prea vad asfaltul si ca pietoni doar mistreti Laughing
Am vazut Agila, Meriva, Zafira cu asa ceva si sunt masini mai inalte, butucanoase si tot aratau a masina de tigan.
Daca tu vrei asa ceva iti bati joc de masina, pacat de ea.
  • Hades

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Bullbar pe masina de oras?
Sau faci offroad cu ea?
Nu vad asa ceva util pe o masina de oras, numai in secvente apocaliptice sau in cazul in care inca crezi ca esti in carmageddon.

Lasand rautatea la o parte, bullbarul se preteaza pentru masini utilitare de masa mare destinate de obicei in a merge pe teren accidentat.

Cu stima,
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Am vazut eu la un Logan MCV si arata ca toti d....i,tiganie pe fata .
Nu stiu cu ce te ajuta acel bull bar pe tine la o masina de oras.
Skip ads

  • misublu89

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2011

  • Mesaj Privat
dc ma claudiule , cu un bull bar pe fata ii descurajeji pe aia care iti franeaza fara motiv Smile) eu sincer mias pune si as incepe sa vanez pisicutze texane sau sa merg blana prin piata chiliei tot dobor vro cioara . Era o gluma ! Smile) Iar pt Grosupetryca poti sa incerci la cei care lucreaza in inox ,cu evacuari.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Mishule crezi ca aia care franeaza in fata ta se uita ei in oglinda sa vada daca ai tu bullbar,eu cred ca putin le pasa,pentru lovitura din spate tu esti scos vinovat "ne pastrarea distantei regulamentare".
  • elmugur

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Meriva 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2007

  • Mesaj Privat
"bulbar-urile din inox" ce le vedem pe strazile noastre sunt facute 99% din teava de inox (majoritatea w1.4301) cu perete de 1.5mm grosime ---- o sa reziste la ce? Shocked
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Hm, no coment! Banuiesc ca trebuie sa fie la fel ca cei care monteaza carlig de tractare, adica sa se protejeze Very Happy. Romania te iubesc!
Skip ads

  • elmugur

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Meriva 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2007

  • Mesaj Privat
... dar se pare ca "grosupetryca" nu mai zice nimic
  • petrubv

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Ce sa mai zica daca toti au iesit numai cu argumente contra Smile). Ori si-a montat bullbar si nu vrea sa mai zica nimic sa nu se rada de el, sau s-a razgandit si nu are ca se mai zica pe topic...
  • ANM

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2014

  • Mesaj Privat
mda.....Buna seara! ...tocmai cautam un bull bar pentru masina dar citind pareriile voastra m-am cam descurajat. De vreo 3 zile n-am mai putut lua o curba (gheata) si am facut cunostinta cu un gard care mi-a facut bara fata "varza". Ma gandeam ca pe viitor mi-ar fi de folos( iarna se anunta a fi lunga)!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
decat sa iti pui mizerii de astea, mai bine iti iei niste gume cum trebuie si investesti in scoala de soferi de banii aia
Asa masina ta va putea lua curba, si tu o sa stii cum sa o convingi.
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ei,uite ca eu i-am montat "mizerii".Experienta urmatoare: seara,Eforie Nord,localitate....Rulam pe banda a doua,ca un bun samaritean,cu 70...(limita locala,50)In spatele meu se opinteste un bizon si-ncepe sa-mi dea flash-uri.Detest momentul!Cel mai prostesc obicei!Nu reactionez!Trece prin dreapta in fata mea,cu turle si trambite,apoi isi "verifica" franele de cateva ori.Toata scena inregistrata pe camera...OK!..Nu-i dau "flash",nu-l trambitez,dar cand prind momentul,trec tot prin dreapta in fata lui,apoi .."incetinesc".Credeti-ma!A pastrat...distanta de cel putin 50m,tot drumul ce mai ramasese de parcurs prin localitate,la cei 50km/h regulamentari!Fara sa-i dau de inteles vizibil ca am de gand sa-mi testez si eu franele...Ori,credeti-ma din nou,chiar aveam de gand!


Mizeriile le-am achizitionat cu certificat de omologare,prinderile sunt direct in sasiu,in puncte special destinate,nici o modificare in acest sens.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Misto astra h asta a ta...

Pai man, masina ta e proiectata sa se poata pune optional asa ceva si cred ca exista si din fabrica montate asa ceva pe masini... Doar ca tu ai pus probabil ceva aftermarket de la un producator tert, insa dupa specificatiile opel...
  • Sorin_im

  • Mesaje scrise: 327
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia OPC 2009 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2015

  • Mesaj Privat
micky001 a scris:Ei,uite ca eu i-am montat "mizerii".Experienta urmatoare: seara,Eforie Nord,localitate....Rulam pe banda a doua,ca un bun samaritean,cu 70...(limita locala,50)In spatele meu se opinteste un bizon si-ncepe sa-mi dea flash-uri.Detest momentul!Cel mai prostesc obicei!Nu reactionez!Trece prin dreapta in fata mea,cu turle si trambite,apoi isi "verifica" franele de cateva ori.Toata scena inregistrata pe camera...OK!..Nu-i dau "flash",nu-l trambitez,dar cand prind momentul,trec tot prin dreapta in fata lui,apoi .."incetinesc".Credeti-ma!A pastrat...distanta de cel putin 50m,tot drumul ce mai ramasese de parcurs prin localitate,la cei 50km/h regulamentari!Fara sa-i dau de inteles vizibil ca am de gand sa-mi testez si eu franele...Ori,credeti-ma din nou,chiar aveam de gand!


Mizeriile le-am achizitionat cu certificat de omologare,prinderile sunt direct in sasiu,in puncte special destinate,nici o modificare in acest sens.


Daca ai fi rulat pe banda 1.....nu mai aveati motive sa va aratati muschii Wink
BTW, arata bine masina!
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ma rog..,devine off-topic.Cand ma grabesc,daca cel din fata mea circula (repet,circula!) selectez banda din dreapta atunci cand sunt doua pe sens si-mi vad de drum.Nu se considera "depasire" si nu-mi cad nici mainile,nici tresele.Pana la urma,EU ma grabesc,n-am nici un drept sa-l fortez pe cel din fata mea la manevre spre a-mi facilita...graba! Bizonism-ul (daca exista asa ceva-n DEX.. ) impinge pana la extreme bratul selector "faza lunga",de parca l-a proiectat scoala auto numai pe banda a doua si-s obligati cei din fata lui sa-si plece barile,plastic ori inox!Daca esti pe o strada cu o singura banda pe sens,linie continua,ce faci?Dai flash sa parchez ca sa treci?NUMAI pe plaiurile mioritice intalnesti practica asta!Ori,dac-o intalnesti si-n alta parte,procent fooooarte ridicat,in spatele comenzilor sa fie tot un "conational".Detest "flash"-ul,in special pe autosrada,cand mergi cu ..aproape 140,ai in fata la 500m camion pe banda unu,dar din spate,de la un kilometru uneori distanta,bizonul isi testeaza "csenoanele"!Ar trebui sa selectez banda unu,sa reduc pana la limita de 90 a camionului si sa astept cumintel sa treaca mandria natiunii?Neeee!...Imi vad linistit de drum,pana-mi permite eliberarea benzii,apoi fac "loc" sa treaca,in ciuda trambitelor ori scanteilor "bovid"-ului (si asta ar trebui bagat in DEX),ca asa-s eu,de moda veche!Care-i curios sa vada cat de groasa-i teava,treaba lui!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR