Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • satwien

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Am descoperit un link interesant pentru amatorii de cai putere si ma cam mananca palma sa-mi comand asa ceva. A cumparat cineva de la italienii astia?
http://www.powerbox2.com/en-us/index.html
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Suna tentant reclama,dar cine stie?!?!?!In general,lumea nu are o parere prea buna despre powerbox-uri!Asa c daca iti cumperi,anunta-ne si pe noi.Oricum eu sunt pe punctul de a face o remapare "AT HOME",asa ca sa vedem cine e mai in avantaj.Numai bine!
  • satwien

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Avantajul la chip tuning-ul de care vorbeam mai sus este ca poti sa-l folosesti numai cand vrei, ai o telecomanda in masina pentru On/Off. In plus, ai 10 mapari la dispozitie, fiecare isi alege ce-i place. Cel putin in teorie, in realitate nu stiu cum o fi, din cauza asta ceream pareri si din partea altor posibili utilizatori.
Remaparea "hand made" facuta in calculatorul masinii este mai ieftina, dar este mult de munca pana nimeresti setarile care-ti plac. Unii vor putere cu orice pret, altii vor reducerea consumului, fiecare le stie pe ale lui.
Nu sunt hotarat daca sa-mi cumpar chip-ul, inca ma gandesc daca chiar se merita.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cutiuta asta devine relativ interesanta, arata ca are multe componente in ea... Desi din ce vad in specificatii, ideea e sa minta senzorul de presiune rampa. Oare treaba asta face bine la CR? Dupa calculele mele, nu, insa se poate folosi cu succes pe o pompa deja obosita. Foarte tare e ca ei din un banal senzor pacalit scot 30-40 % peste stock. Imposibil!
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare....pare tentant...70euro...dar un astfel de chip-box nu afecteaza in timp motorul...o remapare costa undeva la 300euro...totusi 70 este bine chiar si 140 e bine...dar consecintele...?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR