Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • al3xanderr

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.

Cam de o luna mi-am luat un Opel vectra B din 1996 1,6 (X16SZR). Nu avea pe el nici macar casetofonul original. Acum cateva zile am gasit un Mp3 player LG la cineva. Surprinzator mufele s-au potrivit fara a mai fi nevoie de o mufa suplimentara. Acum apare problema.. Cand bag mufa la casetofon acul de la vitezometru nu mai indica deloc .... cum scot mufa de la MP3 player isi revine la normal. Imi dau seama ca ceva este in scurt sau ceva este in plus pe acolo dar nu-mi dau seama ce.... voi a-ti mai patit asa ceva sau aveti vreo idee cam ce-ar putea fi?


Va multumesc si va doresc o seara buna tuturor.
  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
in setul ala de mufe ai trei mufe...una e alimentarea a2a este de la difuzoare si a treia este de date.ordinea de jos in sus. pe mufa de date ai legat si senzorul de viteza ce are rol sa regleze volumul(la unele unitati radio cd sau casette)in functie de viteza. La tine se pune in scurt acel senzor. incearca sa scoti mufa (este prima de sus) si vezi apoi...bafta
  • dumitrache marius

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Tecuci-GL
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@ john3976- doar jumatate ii adevarat din ce ai spus, informatia completa se afla aici;

@al3xanderr- scoate pinul 1, incercuit cu rosu, din mufa de pe masina si izoleazã-l sa nu faca scurt.
Succes.
  • al3xanderr

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Va multumesc foarte mult pentru raspunsurile date. Sambata ma voi ocupa de aceasta problema. Am sa revin cu raspunsul.


O seara buna tuturor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR