Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
de mult am dorit sa schimb bordul de pe kadett cu unna de astra F...
azi am umblat pe la dezmembrari si am gasit una f frumoasa de culoare neagra... complet: carcasa,butoanele(lumini,ceata,semnalizator,stergator...toate la aeroterma...),ceas cu turometru si o instalatie(pt motor) electrica (sper ca ii intradevar de c16nz).....momentan bordul se afla la dezmembrai si cam peste 2 saptamani (cand am drum incolo) ma duc dupa ea.doar carcasa bordului am vazuto.....

Instalatia de pe astra f in special la senzorul vitezometru,la mine (masina din semnatura) senzorul este in cutia de viteze,dupa cat am inteles ca la astra F si vectra A se afla in ceasul de la bord!!!!as vrea o comfirmare sau infirmare ....... si daca este asa cu cate impulsuri este???
si cum il identific??? nu stiu de la ce masina este ceasul de bord (vectra sau astra,ca il ia din gramada...si ce nimereste!!)
  • razvu77

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
nu am inteles ce vrei sa zici cu senzorul vitezometru Question toate ceasurile de bord vectra A, calibra, astra f sant aproape identice si sant mecanice (citesc viteza printr un cablu de la cutie)exceptie facand anumite ceasuri de pe motoare turbo care au intradevar un senzor pe cutie(F28) sau se leaga la senzorul ABS(ca sa citeasca viteza km/h)
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
am vrut sa spun ca kadetul are senzorul de viteza in cutie si ca vectra A il are in ceas......dar nu sunt sigur am fost sigur daca astra f il are in cutie sau in ceas.
  • nick

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2006

  • Mesaj Privat
poate te referi la senzorul de viteza care la astra f este in bord. o cutiuta mica neagra.! La astra f vitezometul este mecanic.
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
da am scris clar ca la senzorul de viteza...
mar interesa la astra f cu cate impulsuri are.....daca sar potrivi la mine...si atunci as anula cel din cutie(daca schimb instalatia atunci nu o sa am fire pt cel din cutie doar la bord)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR