Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
salutare,

La voi, pe marginea cadranelor( vitezometru si rpm) ce lumina aveti? Va intreb pentru ca ma tot uit la filmulete pe net si vad ca exista lumina alba destul de puternica, la mine este o lumina rosie destul de slaba.
Si mai vreau sa va intreb referitor la faruri: cum se regleaza inaltimea lor si daca treptele de intensitate au o diferenta mare? adica eu am dat de la 2 la 3 si nu prea am vazut vreo diferenta...

Merci
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Lumina aceea alba o au variantele de echipare cosmo si sport sau daca ai butoanele de sport si tour.

Ca sa te convingi de trepte, aprinde farurile in dreptul unui zid si comuta de pe o treapta pe alta si ai sa vezi diferenta. Nu sunt trepte de intensitate (poate nu te-ai exprimat bine) sunt trepte de reglare pe inaltime, unde 0 este cel mai sus nivel iar 3 cel mai jos.
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@bamo: multam pentru sfaturi...si lumina aia din bord o pot schimba ca sa fie ca cele cosmo? sau mai bine zis se merita sa fac lucrul asta?
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Se pot schimba ceasurile de bord,cât despre faruri sa faci cum ți-a recomandat colegul,dacã nu functioneaza,este clar o problema din far.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR