Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • pikadominik

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
va salut fratilor am si eu o problema ca fiecare de aicia sa va spun ...
pe scurt mia murit un geam electric ...
am o vectra a din 92 geamuri electrice doar pe fata si cel din dreapta nu mai da nici un smen al meu merge deci o siguranta in nici un caz nu este ...si problema este ca a ramas si 2 centimetri deschis si credetima am dat fata jos am incercat sal imping macar panal fac dar nimic...blocat dea dreptu ... putea cine sami spuna unde sa ma duc sal fac sau ce are eu cred ca e motorasu dar ce sai fac eu ca nu stiu...daca e un sevice ceva si cam cat miar lua baietii buniii????sunt cam amarat sa mor Crying or Very sad multumesc anticipat Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
  • alexandrv_b

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Aiud-Alba
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Incearca sa verifici daca vine tensiune in mufa motorashului. Daca nu, cred ca e intrerupt firul pe undeva la trecerea din stalpul usii in usa. In timp ce actionezi comanda geamului misca (inchide-deschide) usa si astfel itzi dai seama daca e de acolo problema.
Bafta!!!
  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
In portiera sunt 2 mufe rotunde care cuplate (impreuna) iti ridica geamul (o protectie in cazul in care ti se strica partea electronica de comanda).
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
pai si care a fost problema
  • pikadominik

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
pai ce pot sa spun este ca era ceva electronic adica temporizatroru geamului asa a spus mecanicu acuma ce pot sa zic merge e ok asta conteaza si am scapat doar cu 300 de mii Laughing Laughing Laughing credeam ca e motorasu si atunci era mai belea dar am avut noroc:D
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR