Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • GianY01

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Am playerul, vad ca imi mai trebuie o rama pentru ca bordul vine in V.Ce rama imi trebuie ca nu gasesc decat la 2 mil jumate , deja e prea mult .... Nu pot cumpara decat plasticul ca are sina din fabrica Confused Cum se procedeaza ?
Skip ads

  • Mijareta

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ai nevoie de o rama adaptoare 2DIN pentru montare daca ai audio aftermarket format 2 din sau rama adaptoare 1din ptr audio clasic ce iti va conferi un spatiu de depozitare in plus. 2din ajunge undeva la 180-190 lei. Le gasesti pe siturile ce comercializeaza produse audio pentru gama auto. Rama 2din si cea 1din vin ele cu sine si tot ce trebuie. Va trebui de asemenea sa achizitionezi si adaptarea pentru antena radio care nu este inclusa in set. Daca ai comenzi pe volan vei pierde aceasta optiune in urma instalarii unui sistem audio aftermarket. Masina ta daca este full can bus poti opta pentru un upgrade prin intermediul unui user de pe aici. Parca CristianTM se ocupa de asa ceva. Drumuri bune.
  • GianY01

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2012

  • Mesaj Privat
multumesc de raspuns pana la urma am optat pentru 1 din , avand un buget de 650 de ron nu m-am incadrat pentru 2din.
Pentru cei care vor sa -si schimbe hu-ul ii sfatuiesc sa o lase balta numai mufele costa 80 de lei plus manopera 35-40 de lei plus rama adaptoare 70 de lei plus sina 30 lei chiar nu se merita pentru un player 1 din care costa 300 lei nou.
Cu toate cheltuielile sunt cat de cat incantat nu credeam ca boxele din fabrica se aud asa de bine.
  • phalemi24

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salutare!

Am o Vectra C 1.6 16v din 2003 si de curand m-am hotarat sa ii schimb cd-playerul CD2005 VDO cu un Alpine ixa-w404r. Numai ca atunci cand am scos cd playerul vechi si am incercat sa il pun pe cel de schimb, am observat ca nu se aprinde.Alpine-ul a fost testat pe un Logan si merge perfect.M-am uitat pe internet si la cum e facut cablajul in spate la alimentare si am vazut ca sunt la standard iso, doar ca mai multi pini pe mufa.Imi trebuie vreo mufa adaptoare pentru acel aftermarket?trebuie sa schimb ceva la mufa originala?cum as putea face sa il montez?
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
ai nevoie de o mufa adaptoare de la cablajul masini la cel al acelui cd alpine
sper sa nu fie considerata reclama
http://carsystems.ro/adapto...pel-vauxhall.html
  • Spiro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Spune-mi ce ai facut pentru a folosi in continuare BC dupa ce ai ramas fara butonul BC odata cu scoaterea HU original. Sau nu aveai in dotare ? Multumesc
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Poti folosi comenzile de pe volan sa controlezi unele functii din display, dar ca sa reglezi ceasul e interesant... Eventual o faci half can si pui maneta de stergatoare cu butoane.
  • phalemi24

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc mult de raspuns!Ma gandeam ca daca are mufa format iso, ar trebui sa se potriveasca la orice player aftermarket...dar se pare ca nu e asa Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR