Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • florinmiddle07

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut!de curand mi`am luat o vectra c din 2004 si am intampinat deja o problema observ destul de frecventa,imi apar 2 martori in bord si imi taie alimentarea pe la 120 km/h.Si asa in general am impresia ca nu prea trage de cand au aparut martorii in bord,as vrea sa ma ajutati daca ati intampinat o astfel de problema,masina scote fum doar daca bagi piciorul in ea putin la demaraj si cam atat.Am si niste poze cu martorii
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Buna dimineata!

Lipsa de putere este o masura de protectie! Calculatotorul masinii, cu ajutorul senzorilor, detecteza un defect si limiteaza performantele motorului. Martorii iti indica natura defectui, electrica sau mecanica, din nefericire la tine se aprind amandoi, dar sa nu ne speriem pana nu se face diagnoza! Cauta pe forum un service sau un coleg, aproape de tine, care poate sa-ti faca o diagnoza.
Succes!
  • hyross

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 2005 Z19Dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2012

  • Mesaj Privat
aceasi problema am avuto si eu am fost la mecanic si mi-a spus ca e dus egr am schimbat egr-ul ieri cu unul nou nu am vrut sa il curat dar inca nu am rezolvat problema acu e alta la 2000 de ture motorul incepe sa nu mai traga bine dute la un mecanic bun.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR