Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • ciprianyustin

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salut! vectra b 2,2 dti , 2001. am fost la un mecanic pt a face schimbul de ulei si unele bucse pe fata si cu ocazia asta am intrebat si ce ar putea fi ca mi se pare ca trage cam greu masina in treapa intai si a doua, infine el mi-a zis ca-mi curata admisia si nu stiu ce valva si o sa fiu uimit de cum o sa mearga dupa, ba chiar eram cu un prieten ce are un bmw 320 d si a spus c-ai pantaloni scurti aia pe langa a mea la ce demaraj ar trebui sa aiba. a curatat el tot ce a zis ca trebuie am plecat in probe si nimic tot la fel acu ce sa zic poate merge normal dar cu cativa ani in urma am mai avut un vectra b 17 td din 1996 si nu mi se pare diferenta cel putin la primele trepte de viteza. nerezolvand problema s a uitat mai atent si a zis "gata asta e! auzi cum bazie?" se referea la electrovalva de langa baterie una din cele doua am si codul 702256080 a spus ca trebuie schimbata si e cam scumpa, poate cineva sa ma ajute sa- mi spun cum le pot verifica pe amandoua, am cauta pe forum dar nu am gasit. multumesc anticipat.
  • Spadolini

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2012

  • Mesaj Privat
sall
electrovana aia se numeste convertor de presiune, intra un furtun de vacum in ea si iese altu pentru egr sau westgate turbo, clapete swirl in functie la ce convertor te referi
primeste o comanda de la ECU si executa
exista un pistol de vacum si se conecteaza la intrarea in ea si vezi ce vacum face pompa de vacum apoi o conectezi la iesirea din ea si vezi ce se intampla
este scris pe ea ``vac``- ``out``
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR