Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • IonutDaniel

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut! La o viteza mai mare , daca apas pedala de frana, se transmit ca niste vibratii in volan, nu foarte intense. Placutele sunt recent schimbate. Sa inteleg ca discurile sunt problema?
  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Discuri ovalizate mai mult ca sigur Smile Cel mai simplu e sa pipai discul pe toate suprafata de-a latul, sa vezi daca are damburi. Daca are, inseamna ca el este problema.
  • IonutDaniel

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Le voi verifica, dar e clar ca ele s problema Sad Sa vedem partea frumoasa a lucrurilor: masina va avea discuri noi, mai performante Very Happy Merci si mai vb!Smile
  • asdre

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salutare, am si eu aceeasi problema cu vibratiile la viteze mari atunci cand franez, dar si atunci cand franez la viteze mici simt ca se opreste in suturi ca atunci cand mergi pe un drum denivelat. Problema e ca am discuri si placute noi si pe fata si pe spate (schimbate acum 3 saptamani la dealer opel, si placutele si discurile sunt originale). Ma puteti ajuta cu ceva sugestii? Mentionez ca am garantie 1 an pentru lucrarea efectuata insa nu pot ajunge la acel dealer Opel prea curand.
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
posibil sa nu fi curatat portfuzeta de rugina/mizerie cand sau montat discurile noi,si de aici sa ai trepidatii la franare,sau de noi sa fie discurile ovale/strambe
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR