Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Bunicu a scris: ...iar topicul asta este un bun exemplu pentru rubrica "De cati forumisti este nevoie ca sa fie scos un surub" Smile


Eu ma ocup de partea cu organizarea locului de munca! Cine vine cu proiectare, distributia fortei de munca, protectia muncii, etc? Very Happy

ON: Chestia cu piulita e foarte buna. Si nu se-ncalzeste foarte tare locul. Dar trebuie un sudor bun, care stie ce face, sa iasa sudura bine si repede. Ca sa nu se-nfierbante altele pe acolo se poate pune o carpa imbibata cu apa pe restul tamburului (discului). Dupa ce sudura e gata poate fi racita tot cu apa. Eu am sudat un surub in cap amortizor asa si nu s-a infierbantat uleiul in el. Ca drept dovada si acum e acel amortizor pe masina repectiva si functioneaza foarte bine.
Skip ads

  • mirco_pludi

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Bunicu a scris:nu are niciun motiv sa se rupa. surubul nu este strans acolo, este doar insurubat. Oricum, de cand dezbatem noi aici surubul a fost scos deja. (nu stiu, doar banuiesc) Smile
Nu l-am scos pentru ca nu am avut timp.Am citit raspunsurile voastre ca sa-mi fac o idee despre ce este vorba .Practic cineva dintre voi a spus ca prezonul este doar insurubat si inclin sa cred ca are dreptate pentru ca un prezon nu ajunge la capat ci doar strange janta.Asa ca nu imi ramane decat sa sper ca va iesi foarte repede,cat despre baietii de la vulcanizare nu o sa-i mai recomand nimanui Razz
  • jipy_bzd

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2012

  • Mesaj Privat
cred ca asta e cea mai buna metoda http://www.youtube.com/watch?v=4BFUfGKU_ts
exact cum au zis si colegii de mai sus, un sudor bun,putina rabdare si gata Smile
  • mirco_pludi

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Astazi am reusit sa-l scot si culmea a iesit foarte usor pentru ca nu a fost fortat sa se infileteze .Nu am avut nevoie decat de un spay cumparat de la LIDL( nu vreau sa fac reclama) echivalentul la un w40 dar mult mai ieftin 7ron si doua surubelnite foarte subtiri si....in doua minute l-am scos.Totusi va multumesc mult celor care m-ati ajutat cu sfaturi si raman dator cu o bere virtuala Razz
Skip ads

  • user2000

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
scoti discul, si apoi daca nu poti sa-l apuci in nici un fel... cu nici un fel de scula ... iei flexul si il crestezi ca sa poti sa-l scoti cu o surubelnita dreapta Smile
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR