Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Alex_ASE

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Z 1.7 YDTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salutare,
Povestea a inceput acum 1 saptamana,cand dintr-o data,in mers mi s-a oprit motorul....pun mana pe tel si il sun pe unchiu' CIP77,ai explic ce si cum...bag pe tester si 2 erori P0251-Control debit combustibil pompa ''A'' defect si P0216-Circuit control avans defect. A 2-a zi demontam calculatorul pompei si rezolvam treaba.(lipiturile reci.)
Toate bune,prindem calculatorul la loc,merg vre-o 2 zile si iar aceleasi simptome.....iar suna...iar da-l jos.....il verificam si ne hotaram sa il trimitem la verificat la brasov(tot era in drumul lui CIP spre targ) la Cristi < multumesc mult pe aceasta cale > .......le-am trimis pe amundoua(si ECU).Marti,au venit innapoi acasa.....concluzia lui Cristi - nu au absolut nimic si azi dimineata le montam....si ce sa vezi....merge de rupe,numai ca,am observat ca nu imi mai intra turbina.....
..fugi repede la tester..pune-l si ce sa vezi inca 2 erori in plus.le sterg,mai dau o tura cu masina...la fel,nu imi merge turbina....iar tester si aceleasi 2 erori P0105 - Presiune absoluta galerie admisie/Presiune barometrica circuit defect si P1125 - Circuit,valva de incarcare.......
Acum,stiu ca din cauza la astea e defecta un pik Embarassed masinutsa mea,......dar nu ma pricep la interpretare...asa ca va rog...help mee Crying or Very sad ca nu prea-s priceput in ''ale mecanicii''
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
E senzorul responsabil cu preisiunea din galeria de admisie! Nu stiu exact ce motor ai ca sa iti zic unde e! Dar posibil ca fie e dus senzorul sau poate fie din cauza ca ai prea multa mizerie in galerie ( se face de la ulei si alte prostii ce mai trec prin filtrul de aer) si e infundat putin si nu mai citeste valorile! Si de aici iti taie si turbo! https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0 poti sa dai un search pe forum la codurile tale si gasesti mai multe subiecte! Mult noroc!
  • Alex_ASE

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Z 1.7 YDTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
1.7ydth
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Sa te-njur, nu ma-ndur, sa te las,... mi-e necaz Exclamation
-Termina cu scrieri telegrafice, spune la obiect ce te doare.
-Completeaza-ti Profil-ul cu tot ce trebuie, eventual si la semnatura pune detalii masina
-Dimineata nu plec nicaieri, vino sa curat si senzorul MAP.
-Cred ca tuica e de vina, din insiruirea ta nu am prea pus cap la cap mare lucru.
Skip ads

  • Alex_ASE

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Z 1.7 YDTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Maine sunt schimbul 1.Ne auzim la un telefon
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
La y1.7 dti e in partea pasagerului, privind motorul, pe galerie, cum te uiti la bujia nr 1, in zona aia, dar nu ma indoiesc ca nu stie colegul cip077. Operatiunea nu dureaza mult, dar are efect major! Numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR