Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
salut !
joi trebuie sa plec la Gherla si sa ma intorc in aceeasi zi.
am trei variante :
1.Bucuresti , Brasov ,Tg Mures ,Cluj , Gherla
2.Bucuresti , Brasov ,Tg Mures , Gherla (aici as dori ceva sfaturi , pare cel mai scurt dar daca e spart....)
3.Bucuresti , Sibiu , Alba sau Medias+Turda ,Cluj , Gherla
Pe care sa merg? ( sunt cu OPCeu )
Astept ceva sfaturi de la clujeni .
Multumesc anticipat.


Ultima modificare facuta de OPC2006 la Vin 24 Nov, 2006 12:21 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
recomand sa o iei prin Cluj, pana in cluj drumul e ok, din cluj e... nu foarte bun, dar sunt doar 50 kms
celelate variante am auzit ca ar fi cam naspa
pana la cluj.. eu personal prefer varianta Bv, dar asta sunt eu (am alergie la valea Oltului, nu ai pe unde feri 2 camioane care se depasesc ignorandu-te)
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
multumesc :am hotarat , o sa merg prin Reghian (mi s-a recomandat sa evit Turda Cluj -e foarte aglomerat si se pierde timp) estimez 6- 6.5 ore (daca nu e ceata...)
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
aglomeratia e mai degraba in turda. Cluj turda o fi aglomerat, dar sunt 2 benzi pe fiecare sens tot drumul. pe 30 kms scoti si sub 15 minute, la ora de varf, daca nu ti-e teama de radare
Skip ads

  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Turda-Cluj e un drum ok in maxim 20 de minute il faci daca nu sunt incidente in trafic, in schimb Cluj-Gherla e destul de anevoios ca se lucreaza pe mai multe portiuni
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Daca mergi pe BV drumul e foarte bun...insa si destul de aglomerat...daca alegi varianta sibiu pe valea oltului ai avantajul autostrazii atiti cati km sunt...aglomeratie pe valea oltului...insa apoi sibiu - medias drum bun si nu prea aglomerat...din medias pana la iernut drum destul de prost....la fel copsa mica - teius...insa daca alegi iesirea de teius drumul nu e atat de aglomerat pana la cluj comparativ cu BV=CJ.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
3.Bucuresti , Sibiu , Alba sau Medias+Turda ,Cluj , Gherla

Garantat!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sibiu-Medias cred ca l-am parcurs in 2002.... si nu arata foarte bine Sad l-or fi reparat?
Sibiu-Alba-Turda asfalt bun, dar in Alba nu o lua pe centura, ca e pacat de masina. Ia-o prin oras, ca e simplu (o tii tot inainte)
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
baieti, vorbim de opc...
cred ca deja s-a intors la bucale... Laughing
vrrrrrrroooooaaaaaaaaaaaaaaa
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Deci.
Tur: Am plecat dimineata din Bucuresti (Otopeni -aici stau) ora 6.00 . Totul a fost OK ( Brasov 1 45 , Sighisoara 3 10 ) si apoi... s-a terminat :am pierdut timp in TG Mures ( varianta pe Acatari in iulie era groaznica ) Campia Turzii , Cluj (practic s-a intamplat exact ceea ce nu vroiam: am pierdut la media orara in orase care incep sa se blocheze ca si Bucurestiul ) ,intre orase masina m-a ajutat, normal , sa revin la medie . Cluj Gherla in reparatii deci... . Total timp 7.20 .Vreme buna ,innorat fara ploaie , trafic normal pentru o zi lucratoare .
Retur: Am plecat din Gherla 14 45 Am mers catre Cluj si la Apahida am luat-o spre Reghin . O idee excelenta , drum liber ,bun (portiuni de 120 - 140 ) excelent, pana s-a terminat jud . Cluj, dupa aia valuri ( am scazut catre 90 , dar drum gol in continuare - ca in Bulgaria zona de nord) apoi o portiune rupta sparta dar care era in reparatii ( cca 5 Km ) 20 Km la ora . Reghin apoi Tg Mures( aglomerat seara) unde a inceput sa picure . Brasov , Timis- Comarnic ploaie, Otopeni-9 30. Total 6.45 ( seara ,noapte, ploaie ,ochi obositi) Presupun ca daca plecam dimineata pe varianta asta faceam si mai putin.
Am alergat ,nu foarte tare, am fost 2 persoane -mai stai de vorba, un singur sofer , viteza maxima -cred ca pana in 200 pe Ploiesti Banesti , in rest max 150 , tr 2 +tr 3 utilizate in general, tr 2 maxim de multe ori Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad .Obositor dar extrem de placut . In timpi sunt incluse pit stopurile din benzinarii ( benzina +spalat geamuri , toaleta , sucuri si mancare.

P.S. pe 17" e mult mai bine !






poza e facuta azi dimineata cand am plecat spre birou
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR