Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • pazzini

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2012

  • Mesaj Privat
salut ,am opel astra h 2009 si motorul se opreste din ce in ce mai des si pe loc si in mers,mai ales cind reduc .si mai am o problema cind schimb treptele 2-3,parca 2-4 secunde acceleratia nu cupleaza .multumesc tuturor celor care imi dau cite un sfat .am vorbit cu un prieten la opel si mi-a spus sa iau intii regulator presiune pompa motorina .l-am cumparat, acum sa vad cind ajung la el si dupa aceea revin cu un comentariu .
  • ianc sergiu

  • Mesaje scrise: 478
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Un test i-ai facut? Asa dupa ureche cred ca mai faci o masina din piese. Trebuie sa ai un cod ceva. E posibil senzorul de pe volanta ce masoara turatia motorului. Dar cum spuneam trebuie sa ai un cod de eroare.
  • pazzini

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2012

  • Mesaj Privat
da, am pus masina pe test ,nu imi da nici o eroare,multumesc de sfat ,voi verifica
  • pazzini

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2012

  • Mesaj Privat
pazzini a scris: salut ,am opel astra h 2009 si motorul se opreste din ce in ce mai des si pe loc si in mers,mai ales cind reduc .si mai am o problema cind schimb treptele 2-3,parca 2-4 secunde acceleratia nu cupleaza .multumesc tuturor celor care imi dau cite un sfat .am vorbit cu un prieten la opel si mi-a spus sa iau intii regulator presiune pompa motorina .l-am cumparat, acum sa vad cind ajung la el si dupa aceea revin cu un comentariu .
salut ,am zis ca revin cu un comentariu dupa ce remediez defectul ,se pare ca a fost regulatorul presiune din spate de la pompa motorina ,dar la modelul meu 1,7....05/2009 ecoflex,este separat regulatorul de pompa am inteles ca la unele modele sunt dintr-o bucata.deocamdata masina merge bine dar n-am facut decit 100-120 km pina acum.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
completeaza si motorizarea in semnatura ca sa stie lumea despre ce vorbesti din prima. bine ca ai rezolvat problema...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR