Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • x678001

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Deci, mi-au furat oglinda retrovizioare stanga! Sad
O tin pe bulevard, la lumina, nu deranjez pe nimeni, parcarea e deseori goala.
Diminteata am gasit-o fara sticla, plus mi-au zgariat geamul portiera sofer cu ranga/dispozitivul cu care mi-au extras/smuls sticla, plus crapat capacul de la bratul oglinzii...

Deci, da.

Cine da de unu care vinde oglinda stanga de Insignia, rugaminte faceti o poza tipului si ne auzim cum sa intru in posesia pozei. Am facut plangere la Politie, as vrea sa-l arda pielea cum ma arde pe mine in suflet....

Cele bune
Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Cauta hotul la tine in cartier...nu se prea obosesc sa caute prea departe ceva de furat. Eventual, da si tu zvon ca vrei sa cumperi o oglinda, doar nu spune la toata lumea ca ti s-a furat oglinda, spune si tu ca nu-i mai merge incalzirea si...chipurile e scumpa si cauti ceva "mai ieftin'...s-ar putea sa ai surpriza sa te intalnesti fata in fata cu faptasi...
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Frate,cineva din alt cartier nu a venit sa-ti fure oglinda.Unui vecin de-al meu i s-a furat bateria de la dacie in vara ce a trecut...Ii stia "smecheria" la ridicatul capotei,avea un sistem diferit de cel obisnuit la dacie.Iti dai seama ca a fost cineva care l-a vazut cum face(deci,din cartier).
Altu' de departe nu venea.Sau poate nu a luat-o ca sa o vanda,doar sa iti faca rau...
App,nu ai casco?
  • lifetrekker

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Pentru evitarea unor astfel de probleme, recomand personalizarea oglinzilor cu numarul de inmatriculare. Hotii se feresc sa puna mana pe asa ceva. Plus ca cel mai probabil furtul a fost facut la comanda. Nu iti fura oglinda stanga ca sa se uite in ea cand se barbiereste...
Skip ads

  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Dar poate ca a fost furata doar pentru a-i face rau...+ ca are si carcasa sparta,si geamul,portiera.... Puteau lua doar oglinda .....
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Depinde de cine incearca sa o fure ,mie mi-au spart oglinda din stanga si pe cea din dreapta au reusit sa o ia cu tot cu mecanism de reglaj....urma sa merg la RAR in acea zi Very Happy ...chestia cu personalizatul e foarte buna.
  • dyavolo2004

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Si eu am patit la fel, numai ca mie mi-au furat capacul de la oglinda..l-a furat la comanda..poate a trecut prin zona ta, a vazut masina..si aia a fost..
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Casco,aveti ? Smile
Skip ads

  • lifetrekker

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2012

  • Mesaj Privat
nu prea este utila apelarea la casco pentru o oglinda furata. asta deoarece franciza este de obicei mare, iar partea pe care o acoperi ca si pagubit acopera aproape toata dauna/paguba.. plus ca ulterior apari cu malus la o eventuala reinnoire a contractului de casco. Din cate stiu, o oglinda de insignia este undeva la 600 de lei.. sticla plus corpul pentru vopsit.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
600 ron o oglinda+ce-au mai zgariat =paguba serioasa...mai in gluma, mai in serios, eu daca as fi in situatia asta cred ca le taiam cu flexul si le facea sistem sa le pot lua seara in casa si le puneam pe masina numai cand mergeam cu ea...cum era la Daciile 1300 pe vremuri de tineam stergatoarele langa scaun sau in portbagaj..nu pe masina...glumesc, desigur...imi pare rau colegu dar, ai sanse minime ca sa nu zic zero ca Politia sa rezolve ceva, poate doar sa-i cunoasca si sa mai ai norocul sa fie ei faptasii, adica sa le gaseasca oglinda in casa si asta repede ca daca o oglinda costa spre 200 euro si astazi + maine fiind Duminica, e targ in Vitan...fa si tu calculele cat timp o sa tina oglinda aia pana o vand...
  • lifetrekker

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2012

  • Mesaj Privat
politia nu va face nimic decat sa inregistreze plangerea. restul e can can. nu cred eu ca vor trimite oameni pe teren pentru o oglinda de masina, indiferent de ce marca e masina respectiva. fara suparare pentru colegul pagubit. ce am spus mai devreme cu personalizarea, te ajuta in situatia in care hotul este pe atat de prost incat sa iasa la targ cu ea. plus ca daca ar vrea sa o vanda unui alt posesor de insignia, ar fi usor de identificat. Cauta si vei gasi!
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
@lifetrekker , Eu am frainsiza 100E....Faza este ca e acesta se numeste vandalism.
Contractul,din cate am inteles nu se pierde odata ce ai apelat la ei.Mie mi-a zis un baiat de la service ca poti sa apelezi la ei de 10 ori pe acelasi contract(insa,m-am mirat..si nici acum nu sunt 100%sigur de lucrul asta).
Pe cealalta parte,nu stiu cat platesti in plus la reinnoirea contractului,dar la RCA platesti vreo40lei(sigur,comparatie neechitabila),deci vreo 400lei maxim (daca inchei tot la ei polita Smile) )
Si cum spune colegul,mai este si zgariata...eu zic ca se merita sa o faca pe casco daca are polita Smile
Skip ads

  • lifetrekker

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2012

  • Mesaj Privat
pai normal ca nu pierzi contractul. acesta ramane valabil pana la expirare. eu facusem referire la faptul ca orice utilizare a asigurarii, orice despagubire, conduce la cresterea valorii viitoarei polite de asigurare la casco, indiferent de ce compania de asigurari la care vei apela, deoarece exista in prezent o baza comuna de date la indemana acestora.
in ceea ce priveste zgarietura, depinde de gravitate, daca impune revopsirea totala sau partiala a elementului zgariat.
despagubirea cu casco se merita doar la sume mari de bani. firmele de asigurari accepta, in principiu, orice solicitare de reparatie in urma unor acte de vandalism... bineinteles... dupa ce agentul constatator da verdictul ca nu a fost ceva "regizat".
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Ramane la aprecierea fiecaruia... Smile
  • x678001

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am casco, astept dovada de la politie.
O sa le personalizez, da-le drq ca nu mai sti cum sa faci sa nu se mai atinga saraciile astea.
  • lifetrekker

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2012

  • Mesaj Privat
din cate stiu, o personalizare cu gravura laser costa cam 30 de lei. se pot gasi oferte si la preturi mai mici. o chestie care trebuie luata in seama este ca personalizarea prin gravura laser este ireversibila, iar la o eventuala vanzare a masinii, clientul care doreste schimbarea numerelor de inmatriculare va ramane cu vechiul numar pe oglinzi. Mr. Green
  • deleted-64571

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa te descurajez dar crede'ma ca politia nu o sa faca mai nimic. Chiar daca o sa'l gaseasca pe faptas...o sa fie prea tarziu si nu mai poti recupera nimic. Mie mi'a fost spart apartamentul acum cativa ani iar hotii au fost prinsi dupa jumatate de an....dar degeaba pentru ca nu mai puteam recupera nimic de la ei. Singura posibilitate era sa'i dau in judecata dar nu avea rost. Ideea cu personalizatul oglinzilor este foarte buna. Chiar daca am masina in leasing...tot mi'am personalizat oglinzile stiind ca peste 5 ani numarul o sa fie de CT Mr. Green
  • paul_fly

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2012

  • Mesaj Privat
sper sa nu ajungem ca in imaginea de mai jos


  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu o sa te mire faptul ca a fost furatã de cineva cu Insignia care a spart-o pe a lui,si deh este mai ieftin,stiu de la un polițist ca au prins si genu de oameni cu masini scumpe si "cumpara de la altul,ca este mai ieftin".Cât despre hot dacã nu îl ataci in instanța,Politia ii da drumul,nu se leagã la cap cu un furtisag de genul asta.
  • Danelu

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am ramas fara oglinda de pe dreapta.Am fost la un dealer opel de unde am cumparat una noua(doar geamul si costa cam 300 lei).Am avut si pe dreapta si pe stanga ambele oglinzi heliomate dar am ales sa cumpar varianta simpla deoarece heliomata costa undeva peste 1200 lei.
Aveam CASCO cu franciza 100 euro/eveniment dar nu merita tot deranjul.In cazul tau totusi, cred ca merita sa apelezi la CASCO daca ai ,pentru ca oglinda de pe stanga e bine sa fie heliomata.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR