Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • marian..13

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1999 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
ma poate ajuta cineva cu o parere? am un opel vectra b, motor 2.0 diesel (X20DTH), an .99 as vrea sa stiu ce baterie ar trebui sa pun, cea care este e de 55amperi (mi se pare) si se cunoaste ca nu are putere sa invarta, pot spune ca chiar nu va mai merge deloc in special de cand a dat umpic frigul, pe timp de vara nu am avut probleme prea mari, de cati amperi ar trebui sa pun? merci...
Skip ads

  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
La un diesel iti trebuie cu amperaj mare de la 72 in sus.Mai ales pe timpul rece cand se actioneaza si bujiile
  • marian..13

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1999 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
deci sa caut o baterie cu amperi multi, 70 in sus, intradevar bosch si varta sunt printre cele mai bune? merci ptr rasp
banuiam ca trebuie o baterie mai mare. merci inca o data
  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Intradevar sunt bune dar de ex. eu am caranda de vreo 4 ani si nu am avut probleme.Daca dispui de finante mari pentru baterie,merita cele doua firme enumerate de tine.Bafta
Skip ads

  • marian..13

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1999 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
inca nu m-am uitat sa imi fac o ideie de preturi la bateriile varta si bosch, dar nu gasesc la vreo 3 mil max baterie cu 70 amperi? la marcile astea 2 ?
si nu este indicat sa o cumpar din carefour? baniesc ca rae si acolo... bft
  • Ciprinhio

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Da ma ce crezi ne-am invatat cu bosch si cu varta ca rombat nu ne plac...si eu miam luat noua caranda si inainte am avut tot de ra rombat si ma dus mult si bine...numi trebuie straine ca ce crezi bosch e nemteasca si tot in china se fac..
  • moroshanu

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Titlul pe care l-ai dat post-ului este cam aiurea (sal) bine cã nu te-au scos moderatori.
Cautã sit-ul unui producãtor de acumulatori și cautã dupã tipul mașini ce se recomandã. Gãsești exact ce-ți trebuie.
Eu recomand Rombat Premium sau Banner 70-75 ah
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
motanel_cristi a scris:Intradevar sunt bune dar de ex. eu am caranda de vreo 4 ani si nu am avut probleme.Daca dispui de finante mari pentru baterie,merita cele doua firme enumerate de tine.Bafta

Stai linistit. Nu-i nici o diferenta intre Varta, Bosch si Caranda. Producatorul e acelasi. Doar ambalajul difera. Very Happy
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Nu se merita sa luati firme din astea ,,selecte,, toate bateriile de acumulatori sunt facute in ROMANIKA ....deci nu mai luati ,,firme,, luati nene Rombat ca sunt cele mai bune dar sa nu fie mai vechi de 6 luni...daca sunt mai vechi acumulatorii isi pierd din caracteristici....cel mai bine luati baterii de la centrele de vinzare nu din magazine de piese auto.....parerea mea stricta personala....dar stiu eu ce spun Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR