Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • yz696

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,
Am o problema cu partea electrica a unui vectra c din 2002:
aveam un bec de pozitie spate ars, si intre timp mi s-a ars pompa de servodirectie; electricinul mi-a zis ca firele de la pompa nu mai primeau tensiune din calculatorul CAN, asa ca a facut el o improvizatie si s-a rezolvat.
Dupa 2-3 zile , am observat ca butoanele de comanda de pe portierele din fata nu se mai aprindeau, functionau dar nu mai erau iluminate ; cele din spate sunt in regula.Am fost la service ,nu au gasit problema , mi-au spus ca o sa discute din nou cu electricianul...
Aseara mi s-au ars ambele becuri de pe faza scurta; am fost si am schimbat toate becurile, mi-a disparut din bord eroarea de bec ars ,dar acum pe langa butoanele de pe portiera care nu se aprind, nu mai merge nici stergatorul, iar semnalizarea aleator palpaie rapid ca si cum asa avea un bec de semnalizare ars
Presupun ca este vb de un scurt circuit,asa ca va intreb daca stiti un electrician serios si priceput in iasi
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pompa servo nu are treaba cu pozitiile spate. Ba mai mult, fiind un consumator foarte mare, pompa servo este alimentata direct de la baterie. Problema cred ca trebuie cautata in UEC, banuiesc ca cel de a facut improvizatia a facut ceva nebunii acolo. Este o problema delicata sa repari ce prostii a facut altul. Incearca totusi la publicitate la Dan Cuciureanu.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR