Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Gabbriel112

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2010 1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut.Am achizitionat recent un opel Astra H , SH si am cumparat-o fara roata de rezerva.Sub mocheta din portbagaj,unde vine pusa roata de rezerva este un suport din polistiren cu o sticluta cu ceva lichid.Am cumparat o janta de tabla noua pt Astra H in 5 prezoane originala GM , si cand am incarcat sa o pun in portabag,suportul din polistirent venea la un nivel mai inalt,si nu se mai inchidea mocheta.Acum am scos acel suport din polistiren afara,dar cand incarc masina,se lasa mocheta din portbagaj,in acea zona....ramane locul liber...Daca mi-ar putea spune cineva o solutie...Daca opel-urile Astra H vin sau nu dotate cu roti de rezerva,caci mie,mi-a spus cel de la care am luat masina,ca nu avenit cu roata de rezerva(masina este din Germania).
Skip ads

  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Te ajuta asta?Ai si ceva poze!
https://www.clubopel.com/vie...37&highlight=
  • crycu

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cred k masina ta a fost livrata fara roata de rezerva,dar cu kitul de reparare a anvelopei.ar trebui sa ai un spray cu un furtunel in cap si un compresor.sprayul acela se foloseste atunci cand ai roata desumflata,pui sprayul care contine un fel de spuma,care astupa porii apoi trebuie umflata cu compresorul din dotare.
acum,ca tu ai cumparat roata de rezerva,poti da deoparte acel polistiren si intoarce roata de rezerva,asa cum am facut si eu si poti pune multe chei,surubelnite in ea.legat de curbarea mochetei,masina mea e echiparea cosmo si mocheta din portbagaj are lipita pe ea niste placaj,apoi iar mocheta,si e mai tare,deci nu se curbeaza.
  • bv11jaf

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2010 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Daca tot ti-ai cumparat roata nu vinzi kitul de reparatie? Sunt interesat de tot kitul (polistiren, solutie si compresor).
Ms.
Skip ads

  • crycu

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
polistirenul ala care se pune sub mocheta,ti-l vand eu daca vrei...imi zici pe PM daca il vrei
  • autoph12

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca spatiul respectiv este prevazut fie pentru kitul de reparatie, fie pentru roata de rezerva mica (acea roata ingusta, din cauciuc masiv, cu indicativul max 80 kmh)
  • bv11jaf

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2010 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
crycu a scris:polistirenul ala care se pune sub mocheta,ti-l vand eu daca vrei...imi zici pe PM daca il vrei

Daca imi dai si solutia le vreau...compresor am.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR