Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • giani71

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Masina unui amic de-al meu a fost diagnosticata cu radiator racire apa fisurat.
manopera +radiator = 1400RON.
Stie cineva niste sevice-uri sau magazine cu preturi bune pentru radiatoare?
A incercat cineva sa lipeasca cu Poxilina?
Multumesc in numele amicului meu acelora dintre voi care vor incerca sa-l ajute cu o informatie utila.
Bafta tuturor!
Skip ads

  • 69MED

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Siret
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Nu ai precizat ce tip de masinia este .... Eu am avut si eu aceasta problema. L-am "impins" pe unul la semnafor . Am inlocuit singur radiatorul si a fost foarte simplu . Totul a durat doua ore . trebuie sa ai totusi putin simt tehnic. Cred ca apropate toti romanii au simt tehnic . Si asta dataorita Daciei . Daca are ASTRA G 2001 1.7dti si vrea pot sa ii explic prietenului tau pasi .
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Fisura este mare (curge) sau este mica (picura)?
Daca este mica poti folosi un praf de etansare la tub transparent gasibil pe la oricine vinde piese auto. Am avut si eu picurare la radiator si am pus tot tubul in vasul de expansiune dupa care mergi circa 15 minute cu motorul mai turat (vezi instrcutiunile)
Bafta
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1400 RON? da' ce masina are, bentley??????
Skip ads

  • florin.patrascu

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Pitesti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Masina este Astra G 2001 1,7 DTI si va dati seama ca am ramas fara cuvinte cand mi-au zis cat costa!!! Shocked

Rugamintea mea este daca puteti sa-mi spuneti si mie niste magazine cu preturi mai mici sau ce alte solutii ati gasit pentru stoparea curgerii lichidului de racire pe la radiator.Sad

Va multumesc anticipat!
Multa bafta tuturor!
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
am avut radiator de racire spart, in functie de cat de mare este crapatura se poate suda daca vrei iti dau numarul de la service-ul la care am facut eu reparatia. costa cam un milion si ceva sudura manopera inca pe atat plus antigel te duce cam la 4,5 mil.
  • giani71

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2006

  • Mesaj Privat
69MED a scris:Nu ai precizat ce tip de masinia este .... Eu am avut si eu aceasta problema. L-am "impins" pe unul la semnafor . Am inlocuit singur radiatorul si a fost foarte simplu . Totul a durat doua ore . trebuie sa ai totusi putin simt tehnic. Cred ca apropate toti romanii au simt tehnic . Si asta dataorita Daciei . Daca are ASTRA G 2001 1.7dti si vrea pot sa ii explic prietenului tau pasi .


Tipul masinii: vezi titlul subiectului - astra G 2001, 1.7DTI
Cat ar costa un radiator nou?

M-am gandit si eu la praful acela care se pune in vasul de expansiune, dar acest lucru are dezavantajul ca se creeaza o mazga ce se depune peste tot in interiorul circuitului de racire, inrautatind astfel, vara in conditii extreme, racirea motorului
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu mi-am luat radiator cu 300 ron, in vara... nu cred ca cel de tdi sa fie cu mult mai scump
  • 69MED

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Siret
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca praful in radiator este frectie la picor de lemn . Este bun numai in cazul in care din tub pui numai un sfert si radiatorul numai curge . Dar la radiatorul de la ASTRA G 1,7 DTI partile laterale sunt din plastic care sunt prinse de radiator prin rama cu cleme care daca te apuci sa o desfaci , poti sa-ti iei adio . Pe mine m-a socat pretul emorm de mare . Radiatorul mi l-am schimbat singur si mi-am permis sa-mi iau un radiator mai bun 450 RON , sunt si la 300 RON . Atentie la tipul masinii Radiatorul de ASTRA G nu este compatibil cu ASTRA F . Pe cutie scrie doar radiator ASTRA 1,7 DTI . Am patit-o eu , am luat radiatorul si cind sa-l montez surpriza nu era compatibil . ASTRA G iesire stg jos , intrare drt sus , celalat era invers iesire stg sus , intrare dreapta jos . Mi l-au schimbat . Si cum suneam in doua ore facem ture .
  • bodo

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu am schimbat radiatorul acum 2 luni la Augsburg Militari... (6 mil radiator + 1 mil manopera) se schimba relativ greu ca trebe demontata bara + traversa; radiator de AC, intercooler si... apoi piesa cu pricina

iti recomand service-ul asta - lucreaza finutz si ai garantie 12 (sau 1Cool luni pe piesa si lucrare
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
si eu am schimbat dar am luat radiatorul din mangalia de la cineva si a fost 450 ron,nu stiu daca te ajuta ca tu esti din pitesti
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR