Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu se potrivesc.

iti trebuie motorase cu macarale (asa vin) si butoanele
Skip ads

  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Buuuun ! Am luat macaralele (fata+spate),consola,butoanele,cablajul. Le-am montat pe toate pe masina. Sin in plus am acoperit si gaurile foarte frumoas. Functioneaza totul perfect ! Smile Acum ma apuc de tutoruial.
Pret total : 230 E
Timp de lucru total : 1 1/2 zile.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
cand vedem tutorialul ??? ma intereseaza in mod special montarea pe spate.
  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
te rog mult daca poti, cand termini tutorialul, sa-mi trimiti si mie un pm. ma intereseaza montarea geamurilor electrice pe spate. multam!
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Macaralele pe spate nu sunt dificil de montat, ideal ar fi sa ai toata partea electrica de la masina donor, la Vectra lui Sorin masina era precablata pana la mufa din stalp (partea premergatoare instalatiei din usa). In rest trebuie un pic de atentie la demontarea fetelor de usi (sunt cleme de plastic care se mai strica) apoi trebuie sa desfaci niturile in care este fixata macaraua veche (eu am folosit o bormasina)... macaraua noua poti sa o fixezi cu nituri pop sau cu suruburi plus piulite de preferat ar fi prima varianta...
  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut! am facut de curand rost de macarale electrice si butoane, insa nu si de instalatia electrica din usi. am observat ca am instalatia pana la stalpii masinii completa, insa firele se opresc la mufele acelea albastre care intra in usi. am facut rost de niste pini ca sa completez mufele din usi si sa mai adaug inca 30 cm de cablu pt macarale. pana aici toate bune si frumoase, dar a aparut o problema. nu pot scoate mufele acelea din usi pt a introduce pinii lipsa. am vazut ca au 3 picioruse care ii tin, am incercat sa le misc , insa in zadar, mufele nu ies sub nicio forma. stie cineva prin ce modalitate pot sa le scot?
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
dupa ce desfaci fata de usa, scoti difuzorul o sa poti baga mana pe interior si vei putea apasa pe cele trei picioruse ca sa scoti mufa ...

bafta
  • aatin

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2009

  • Mesaj Privat
un site unguresc pentru cei care doresc! butonase si motorase pentru geamuri!
http://www.metroman.hu/inde...php&tazon=224
daca sunteti interesati am sa va dau un nr de tel din ugaria pentru butoane SPAL cu 100 de euro am cumparat setul din partea conducatorului si inca 4 butoane pentru laterale. si se potrivesc perfect! si sunt NOI NOUTE
Bafta
  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Decat sa dai 100eur pe niste butonase mai bine iti spun eu cum sa iti faci geamurile electrice. se ia un geam cu macara manuala si se baga in priza. se va transforma sigur intr-unul electric. scz pt gluma mea nesarata! PS nu mai bine luati voi de la dezmembrari decat sa va chinuiti sa le primiti din ungaria? eu fac rost de o macara completa undeva la 80-100lei . butonasele sunt bonus!
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR