Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • deleted-13334

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut ce rol are a doua armare din cheie?am observat ca atunci cand apas prima data pe inchis se inchid portierele si clipeste avaria iar atunci cand apas a doua oara tot pe inchis clipeste doar avaria.acum nu stiu daca e o coincidenta dar de cand miam pus folie protectoare pt inghet parbriz si am prinso pe interior cu portierele din fata cand apas a doua oara pe inchidere din telecomsnda nu se mai aprind avariile
Skip ads

  • nicolae641

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Olt
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
a doua armare din cheie este pentru sistemul antifurt
  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Daca nu ma insel se armeaza alarma , se ridica geamurile asta daca masina are alarma si un modul care da comanda geamurilor sa se ridice cand se apasa pe inchis a doua oara. Ca sa se aprinda din nou avariile la a doua apasare baga cheia in contact, dai pe contact (sau pe prima pozitie, nu mai retin) si tine apasat butonul de inchis vreo zece secunde (trebuie sa palpie becul de pe telecomanda). Acum sigur o sa se aprinda avariile si a doua oara. Bafta
  • iuli_md

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2007 z1.6xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2012

  • Mesaj Privat
daca te incui singur in masina cu o singura apasare de buton al cheii,vei vedea ca masina se incuie ,dar poti ridica sigurantza portierei si deschizi si usa,insa daca apesi de 2 ori...siguranta se ridica dar portiera nu se deschide!
Skip ads

  • houdiny

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1994 xi6sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut poate ma ajutati cu o parere va rog,urmatoarea chestie se intampla cu inchiderea centralizata la vectra A , inchis din telecomanda nu se inchide nici o usa doar se armeaza modulul , inchid eu manual din portiera de la sofer se inchid toate ca apoi daca vreau sa deschid o pot deschide din telecomanda (si manual ) vreau sa stiu de ce nu inchide portierele desi modulul se armeaza cand apas din telecomanda. orice solutie si parere e binevenita , multumesc.
  • electronistul21

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
vezi actuatorul de la usa sofer.pui op-com,central looking,test actuatoare,close.daca celelalte se inchid si asta nu,schimba-l si ai rezolvat problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR