Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • jerrybym

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2012

  • Mesaj Privat
salut!sunt nou si eu pe site si nu stiu foarte bine cum se procedeaza, asa ca daca gresesc va rog sa ma corectati.
Am si eu unopel astra g 2usi, motor 1.7cdti, serie motor z17dtl, si de cand l-am luat nu fuge mai mult de 130km
La 130 mi se aprinde martorul de motor si se pune in nas, nu mai treage deloc, iar dak prin exceptii depasesc viteza de 130 merge putin si deodata scade la 130...si nu se mai tureaza mai mult de 3000ture in nicio treapta
Multumesc anticipat!
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Dacã se aprinde martorul înseamna ca ai și eroare o diagnoza este mai sigura decât pãrerile noastre ,posibil sa fie EGR obturat ,Fa o diagnoza și hai cu codurile de eroare..
  • jerrybym

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2012

  • Mesaj Privat
am facut vreo 3-4 diagnoze, dar cu 4 raspunsuri diferite. ba EGR, ba turbina, ba injectare, ba senzor turatie arbore cotit.cu martorul stins,masina merge perfect, trage normal, darcand sar d 130 s seaprinde ala parca n mai intra turbina....
Multumesc frumos
  • alexutzu_08vs

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2012

  • Mesaj Privat
asa patesc si eu la y17dt ...nu mai sare de 130 si de ieri nu mai trage deloc in nici o viteza ...ma chinui sa prind 70km/h...nuj ce ar putea fi...sper sa nu fie tubosuflanta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR