Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Catalin_Alin

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1999 x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am observat cam de o luna si ceva ca masina consuma ulei am mers cu ea la mai multi mecanici si mi-au spus ca este din turbo avand si un joc un pic cam mare la ax, vreau sa il schimb si am gasit la un prieten ce are un opel astra f tot 1,7 motorina....intrebarea este se nimeresc piesele de la una la alta si daca le pot schimba...mecanici zic ca da cu mici modificari...ce ma sfatuiti voi...va multumesc
  • geobh

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nu stiu daca merg, daca arata la fel ar trebui sa mearga, dar iti dau un sfat sa nu faci "mici modificari". Si eu am avut problema cu turbina si am trimis-o la reconditionat. M-a costat aproximativ 1200 1300 de lei cu transport plus manopera. Deocamdata nu am scos masina din service pentru ca mai sunt de facut mici chitibusuri, dar din cate mi-a spus mecanicul, se simte o diferenta. Precizez ca si a mea avea joc axul in jur de 1,5-2 cm. Garantia este de un an, dar trebuie sa ai deviz de reparatii de la un service autorizat si nu e valabila daca sunt corpuri straine in turbina.
  • Catalin_Alin

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1999 x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2010

  • Mesaj Privat
...eu vreau sa o schimb cu totul...dar mecanicul spunea de mici modificari..adica sa schimbe capacul sa il intoarca invers pt a se potrivi la furtune si toate alea....dar nici el nu era sigur ca va merge...deasta intreb aici...precizez ca turbo ce vreau sa il schimb este de astra f 1.7motor de isuzu..iar eu am astra g motorul de opel 1,7 td
  • alex1982

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2013

  • Mesaj Privat
salut.eu nu cred ca e bine sa pui turbina aia pt ca sunt diferite si lucreaza la parametri diferiti.
cel mai bine e sa gasesti turbina de la dezmenbrari ca sa nu coste prea mult si nu te chinui sa o repari e o pierdere de timp si bani.nu o sa tina prea mult
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR