Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut baieti,
Am si eu o problema, de cand cu grul asta (iarna vin toate belelele), in momentul in care pun contactul se aude un zgomot in FARUL DREAPTA; cred eu ca este motorasul de reglaj far deoarece am observat ca nici nu se mai misca in momentul in care incerc sa reglez farul. Cel din stanga URCA/COBOARA , cel din dreapta nu. Daca aveti idee de ce se intampla si intradevar este acel motoras...SPUNETI-MI SI MIE CUM FAC SA IL OPRESC, SA NU MAI MEARGA ASA IN GOL, SA NU MAI FACA ZGOMOTUL ACELA.

Mentionez ca in mers exista zgomotul dar...nu este deranjant, nu se aude!Dar stiti voi cum e...cand stiti ca ceva nu functioneaza asa cum trebuie


Multumesc, astept un raspuns de la voi!
Skip ads

  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut.

Sigur e in far zgomotul si nu sub bord in spatele torpedoului? Sa nu fie motorasul ce actioneaza clapeta recirculare aer
  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Simplu! Ii scoti mufa de alimentare!
Si dupa aceea poti verifica si daca ii vin 12 V la actionare.
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut Baieti,

Sigur zgomotul nu este in bord, este in fata, in interiorul farului! Nu stiu daca acel motoras are o mufa separata, deoarce nu am gasit sa fie pe acolo(am demontat suportul de filtru de aer) deoarece m-am uitat deja. Bine..., nu mi-am bagat eu nasul pe acolo deoarece nu ma pricep, a umblat un electrician si tot el mi-a spus ca acel motoras s-ar alimenta direct din far, nu are sursa separata de alimentare.

Multumesc oricum, poate mai are cineva o alta parere.
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai cumva intalatie de xenon din fabrica? ca daca nu ai atunci alimentarea la motorasul farului trebuie sa fie separata... fa o poza cu zona si vei primi sfaturi mai concrete...
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut, nu, nu am xenon din fabrica si nici nu am pus alt fel de instalatie.Am bec normal, h7. Cand am dat jos suportul de filtru de are sa vad mai bine farul(partea din spate) nu am vazut nici un fir care sa mearga in far, altul in afara de cel de alimentare. Sad Acum ce sa zic...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR