Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut de curand mi-a expirat asigurarea la masina si am gasit pe net o firma la care mi-am facut asigurarea si care urmeaza sa mi-o trimita acasa prin curier dar pana atunci mi-au trimis pe mail o copie dupa ea . Intrebarea e , ce poate sa-mi zica nea' militianu daca ma prinde doar cu copia dupa polita de asigurare pana imi ajunge cea originala prin curier. adica ei pot verifica daca ai sau nu asigurare ?
Skip ads

  • cosmin65397

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Nu cred sa-ti faca nimic dar e bine sa eviti.Asigurarile se pot verifica online pe http://cedam.csa-isc.ro/ numai ca dureaza pana se actualizeaza baza lor de date in functie de cum si cat de repede trimite brokeru polita la compania de asigurari.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Din cate stiu in RO nu ai necazuri. Eu am umblat cu copie asa, si m-a oprit politia, dar nu au comentat
Insa iti trebuie MUSAI originalul daca iesi din tara
  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
din fericire mi-a ajuns si asigurarea originala fara sa fiu oprit de politie ,oricum o sa tin copia xerox sa o arat in cazul in care mi se va cere si sa vad ce zice domnu militian Very Happy eu am intrebat pt ca astea xerox se pot foarte usor modifica ..,de asta ma gandeam ca ar fi vreo problema cu domnii politisti.
Skip ads

  • neroseu

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2009 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Oricum pot verifica si ei daca masina este asigurata, indiferent daca ai originalul, copie sau nu o ai la tine.
  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Da? cum? unii ziceau ca nu prea au cum.. ,singura posibilitate ar fi cred eu sa comunice prin statie si sa intre cineva pe site CEDAM ..si sa verifice acolo dar nu cred sa se complice astia asa mult Smile)
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR