Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Tu de care masina vorbesti?
Skip ads

  • is14luk

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2010

  • Mesaj Privat
TBonu a scris:
mokamoka a scris:ce iti trebuie sa faci un vectra b sa aibe fata de audi?trebuie doar bara din fata si grila?


Practic in bara de audi e bagata si zona unde era grila la vectra, der sincer mie mi se pare o tiganie, nu se poate considerea in nici un fel Tuning, dar daca vrei te pot ajuta cu una.


tot ce-a fost pus pe masina asta,e din cataloage de tuning nu-s facute la subsolul blocului iar in 2005 cand era incaltata cu gume toyo unii nici nu auzisera de ele.Care s-a uitat vreodata in vreun catalog rieger sau dtm isi poate da seama cam ce-i cu masina asta.N-are motor de sute de cai..care-i problema? are 5cm garda la sol unde sa alergi cu ea?nu ma duc cu masina la liniutze.Toate modificarile la ea sunt cu certificate tuv si modificari in cartea de identitate,(n-am avut niciodata probleme la RAR si-mi fac itp-ul numai la ei) iar eu zic cand faci tuning exterior la o masina..il faci in ideea a te uita la ea..si sa te intrebi ce masina e.Spoilerele sunt de la csr automotive pt ce-i care nu cunosc http://www.csr-automotive.c...ning_carstyling=1 si la vremea aia in 2008 au costat destul de multi bani vreo 2800 de ron bara fata si vreo 1600 de ron bara spate fara costuri de vopsit&montaj (ca tot intreba cineva pe aici cat au costat)si sunt stantate cu sigla firmei si cu kitul no 01 adik mai exact a fost primul kit cumparat(aparuse catalogul si nu erau date-n fabricatie astfel ca am avut "nenorocul" sa fie primul kit de vectra b vandut de ei).Ca e facut dupa modelul de audi..so what?Mi-am pus kitul pt ca mi-a placut desi abia il luasem pe cel de la rieger nu cred ca avea mai mult de 6luni la fel si cu jantele.In afara de motor si bucsaraie masina asta nu mai are nimic din ce avea in '96.E prea panarama motorul sa fi bagat bani pt 20 de cai in plus asa ca i-am pus doar kit de admisie k&n si skimbata evacuarea la pitesti la borla cu catalizator sport detenta sport si dubla evacuare...pt curiosi..are si suspensie sport gt cup line reglabila.Ultima investite la ea a fost tapiteria din piele si folie carbon 3m pe capota.Ideea mea a fost sa fac masina asta de "14 ani" sa arate mai tanara daca mi-a iesit sau nu..s-au dat altii cu parerea.(am fost invitata la autoexpress de 2 ori in 2006 si 2009 si a aparut si-n revista Cox in vara lui 2009 cand masina a luat locul 2 pe iasi la concursul organizat de ei la Selgros)pt mine astea au contat.si ca unii cunoscatori in materie de tuning au apreciat ce-am facut dintr-un opel de 14 ani..restul sunt rautati si frustrari
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Man deci nu te supara de ce am zis respect ce ai facut cu ea numai ca bara aia pe fata imitatie de audi nu imi place. Vad ca ti-ai facut cont pe club opel doar sa ne dai noua peste nas.
  • Remus Cristea

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
frustrari cred ca ai tu din cauza asta ai pus o bara de audi ,si daca tot ai bagat atatia bani macar niste discuri pe spate puteai sa pui pentru ca daca tot ce ai facut ai facut pentru imagine atunci scuza-ma ca iti spun dar arata ca dracu cu tamburi de frana pe spate si cei care au apreciat masina le-au cam scapat unele amanunte.Oricum felicitari ca ai bagat atatia bani dar puteai sa o faci mai cu cap .si apropo daca tot ai bagat atatia bani ai putea schimba si semnalizarile alea laterale portocalii care sunt ca naiba (costa 60 lei perechea)
Skip ads

  • B700NDO

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Awsome long live vectra b respect EPoX
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
eu nu inteleg...tu ai luat kiturile alea doar pt ca erau de la rieger sau eu stiu ce alte firme "super cunoscute, cele mai tari"
eu cred ca intai trebuie sa te uiti daca iti place, daca da bine masina, nu cat de cunoscuta este firma
chestia asta se facea doar pe dacii...bari care atarnau, praguri care nu aveau nicio treaba cu bara spate si bara fata
cred ca niste roti mari, folie si o suspensie care sa o coboare suficient rezolva treaba
trebuie sa gasesti o linie, o continuitate care sa dea bine...nu sa pui bari de dragul de a pune
si referitor la bara-oribila (parerea mea) doar pe dacii mai vedeam asa ceva
  • Jm3K

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2012

  • Mesaj Privat
baiatul cu opelul de iasi LUK imi poti lasa un id sa te intreb niste informatii cam pe unde ti-ai facuto in iasi asa....
  • Remus Cristea

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ce o tot dati mai fratilor cu CSR asta de parca ar fi ce stiu eu ce mare firma de tuning!......fac si ei acolo cateva kit-uri si gata sunt mari si tari pentru ca cer la fraieri o gramada de bani pe doua bari si doua praguri......daca ai vrut sa tunezi un Opel cu adevarat si ai bani il faceai cu cei de la Irmscher si atunci nu mai avea nimeni ce sa comenteze dar asa ......sunt cateva poze mai la inceput cu cateva exemple superbe (pagina 2)si daca va uitati toate au kit Irmscher...dar de ,.......aia au gusturi nu ca unii dintre noi la care le plac tiganiile
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Problema ar fi ca uni vor sa iasa in evidenta si in aceasta speranta incerc ceva mai rar, cateodata iese, alteori nu ma iese acel frumos, desii este cam mult sa spunem asa, fiecare vede frumosul cum ii place, fiecare are gusturi diferite, fiecare foloseste masina pentru altceva!..
Nu neaparat Irmscher ca asa toti am fi la fel si nu ar mai fi nimic deosebit. Parerea mea este ca daca ai imaginatie poti sa pui in aplicare orice( sunt firme care modifica in fibra tot ce ai in gand/vise/etk) si iese ceva frumos, dar totul tine de imaginatie.

Parerea mea!
  • Remus Cristea

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca te uiti putin la toate acele poze vei vedea ca sunt toate la fel (kit-urile)dar totusi sunt atat de diferite una de alta prin culoare ,genti si alte chestii prin care se fac deosebite una fata de cealalta ,dar toate facute cu bun gust si frumos.Nu degeaba este tunerul principal al Opel nu?
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai asta zic, frumos arata, nu am spus niciodata ca nu, dar sunt unele persoane care vor sa iasa din tipar ca despre asta era vorba, daca am vedea peste tot numai asa, deja nu ar mai tuning...
Eu de exemplu apreciez mai mult ceva new, decat ceva ce nu este greu de facut, ai nevoie de de bani sa il cuperi(kit-ul si gata). Am vazut deja pe alte forumuri ca si oameni s-au plictisit..kit gsi , kit sport, kit...si am vazut si ca deja vor sa iasa din tipar. Stiu cateva persoane care au renunt la kit-ul de fabrica( irmshcher, gsi, zender) pentru ceva personal. Ca le iese sau nu frumos, ramane la aprecierea fiecaruia!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR