Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
buna ziua
am o problema cu una din companiile de telefonie mobila (cea verde) sa nu fac reclama

problema este in felul urmator
sunt abonat de 4 ani de zile la ei si locul de munca il am undeva in afara localitatii de resedinta intr-o zona impadurita.
semnalul la telefon a fost si a functionat perfect numai ca din luna martie 2012 si pana in luna noiembrie nu a mai fost semnal deci a picat reteaua de tot.
in aceasta perioada atat eu cat si colegii de munca am facut zeci de sesizari/reclamatii prin toate metodele existente catre compania de telefonie mobila fie prin telefon la serviciul clienti fie pe siteul companiei fie scrisa si depusa in magazinele companiei.
ei timp de 8 luni de zile nu am primit niciun raspuns concret ci doar ni s-a spus sa asteptam solutionarea reclamatiilor deci subliniez 8 LUNI DE ZILE,oare chiar atat de mult dureaza sa se repare o defectiune tehnica?
intre timp in luna noiembrie a revenit semnalul,am spus gata am scapat de necazuri nu dupa mult timp a picat iar semnalul din luna decembrie sa spun,drept pentru care am mai facut o reclamatie la serviciul clienti la care mi s-a spus acelas raspuns sa astept solutionarea sesizarii
intre timp cat a revenit semnalul am reinoit inca un nou contract pe 24 de luni cu respectiva companie in speranta ca nu vor mai fi probleme,probleme care au reaparut.
o data cu noul contract am achizitionat si un telefon.

intrebarea mea este:
- ce pot face in situatia in care compania de telefonie mobila nu solutioneaza problema mea in perioada in care este stipulata remedierea unei defectiuni in contractul incheiat cu aceasta companie?
in prima instanta m-am gandit sa apelez catre ANCOM dupa care catre ANPC si daca nici in aceste doua situatii tot nu se rezolva nimic sa cer rezilierea contractului cu respectiva companie in instanta..
-daca ajung in instanta ce sanse de castig am?
multumesc anticipat pentru raspunsuri si sarbatori cu bine va doresc
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca depinde de termenii contractului.
I-ti garanteza ei cumva acoperire completa in aceas zona prin contract?
Daca nu atunci slabe sanse sa castigi ceva pe cale legala.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nicio companie de telefonie mobila nu iti garanteaza acoperire completa in vre-o anumita zona din tara asta in contract ma refer
am citit contractul si personal la mine nu este stipulat
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR