Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
parerea mea personala e ca nu se merita deoarece de masinile pe benzina scapi foarte greu (caz concret la mine ) un diesel mai repede il vinzi la orice ora ..cei care prefera benzina sunt mai putini ..eu is unul dintre ei. despre ce masina este vb ? da-ne si noua mai multe detalii si te ajutam sa iei o decizie Wink
Skip ads

  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
la 4-5000km pe an merita un benzinar... fara sa te mai complici cu instalatie pe GPL..
Eu fac cam 10000 pe an si sunt multumit de benzinar.. consum 6 in afara si 7-8 consum mixt..
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Masina era Audi , dar nu as mai vrea , am aflat ca a pierdut si antigel , si dupa i-a pus un litru de antigel si cica nu a mai pierdut , i-am spus unui mecanic si a zis sa am grija sa nu fie pompa de apa care s-ar putea sa coste 1000 de euro , plus ca cel care o vinde este un intermediar si masina este a unui mecanic de care ceilalti mecanici spun sa te feresti ca face tot felu de porcarii si nu as vrea sa imi iau o cazatura de masina , mai bine raman cu a mea pentru ca este ingrijita si are nici o problema , pana vine o ocazie cu o masina buna sa nu trebuiasca sa bag in ea atatia bani.
Mai bine un diesel , la cat umblu eu nu are ce sa pice asa de grav , consuma mult mai putin si merge foarte bine.
Am gasit un 4montion Vw diesel dar este cupalt tot timpul cred 4x4 , unde am citit spun ca sunt bune si te ajuta oricand un 4x4 , dar inca nu am vorbit cu omul despre starea masinii.
Audi are 200000km(nu stiu cat de reali) din 2001 , si are 10 brate care s-ar putea sa fie praf , si un brat costa...masina e in tara din 2010 si arata destul de trasa in interior , dar mai bine decat sa am probleme nu o mai iau , nu e o pierdere ( cineva mi-a zis ca motoarele de la Vw si Audi pe benzina sunt cele mai proaste)
Un mecanic mi-a recomandat un Renault Laguna beniza sau un Nissan Primera tot pe benzina , dar sincer nu ma incanta si nu m-as arunca doar de dragul sa am alta masina , si nu cred ca aceste doua marci sunt peste Opel.
Va mai tin la curent cu ce se mai iveste , mi-a zis cineva ca pana pe data de 15 cand se clarifica cu taxa nu se poate misca nimic cu masinile.

Mi-ar placea si un Opel pe benzina 1.6 dar nu stiu , cineva care lucreaza la Opel mi-a zis ca motor de 1.6 nu ofera foarte multa putere si mi-ar recomanda un 1.9cdti 150cp , dar ramane de vazut.


Ultima modificare facuta de VSS la Mar 08 Jan, 2013 5:20 pm
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
e clar nu te poti lua dupa intermediari Smile sau samsari cum imi palce mie sa le spun Smile) indiferent ce audi era nu se merita cu acest defect la pierdut antigel pot fi multe: poma de apa, garnitura chiuloasa defecta, radiator spart , radiator de incalzire spart, slabe sanse sa fi fost ceva tevi sparte sa ceva furtune sparte, daca el nu a reparat problema inca si nu se stie daca mai pierde apa sau nu poate fi o reparatie scumpa Razz
Skip ads

  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Am modificat si ce am scris inainte pentru ca am uitat sa scriu chestia cu Opelul si cu Vw 4montion.

Da-l in colo de Audi , decat sa bag bani in ea mai bine astept pana gasesc pe cineva serios care i-ar trebui Opelul meu.
Masina aia sta in targ de cateva luni si nu a luat-o nimeni...deci nu stiu ce sa cred... azi sau maine cred ca vine cel cu Vw sa vad ce zice de masina , in ce stare este , si el se ocupa cu masini dar poate este bun.
Oricum va tin la curent cu tot ce se inampla.

Eu am cumparator la Opelul meu , dar cel care o vrea are Opel Astra F si as pune-o de vanzare si aici dar in regulament scrie ca nu am voie pentru prieteni , i-am pus-o si a lui pe net dar nu cred ca a sunat nimeni.
  • FlorinVIF

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2013

  • Mesaj Privat
am un astra g din 2004 .. adus in 2008 din Germania cu 120.000km , iar acum am 178.000km REALI .. suntem oameni care o tin mai mult de ex in fata blocului si o scot odata pe saptamana ..
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Pai suntem multi care tinem masina in garaj si o scoatem doar de cateva ori pe saptamana.
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
la cat mai e benzina motorina de vreo 1 an incoace parca fac si eu mai putini km cu masina personala
  • Adrian12

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut tuturor,am tot cautat pe acest forum unele pareri dar tot nu sunt inca lamurit.Eu de exemplu am un opel astra g sedan din 2000 octombrie,si nu stiu cam cat as putea sa cer pe el?sunt al doilea proprietar (primul spaniol)masina are numere de spania,culoarea negru metalizat,216000 km reali, oglinzi electrice,geamuri electrice toate patru,trapa electrica,etc,cauciucuri noi,baterie noua,masina merge super,motor super Y20DTH,distributie pe lant,consum foarte mic, in oras cam 6l pe autostrazi 4,5-5l, acum cu timbru asta de mediu va spun sincer ca nu stiu cam la ce pret sa ma gandesc avand in vedere ca cumparatorul trebuie sa o inmatriculeze,de aceea cer si eu niste pareri.multe salutari
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
pai mare lucru nu primesti pe ea mai mult de 2000 de euro nu prea ai cum...insa daca i faci toate actele si o inmatriculezi platesti taxa apoi dai statu in judecata vinzi masina intre timp si itzi vin si banii de pe taxa eu zic ca iei vreo 2800 pe ea dupa ce o inmatriculezi + banii care vin mai apoi de pe taxa auto
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR