Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Buna !
Am facut acest topic la sectiunea Astra G pentru ca nu e de vanzare momentan , am facut acest topic sa vad cam la ce pret ar fi masina mea si cam cat ar merita , sa nu o dau prea ieftin sau sa cer pe ea prea mult.

Opel Astra G Caravan y20dth din anul 2003 , culoare gri metalizat.
Dotari : ABS , ESP ,AC , geamuri electrice fata , Radio-Cd Clarion.
Are jante de aluminiu(originale Opel) si jante de tabla.
Masina arata bine , are schimbat pe ea consumabile , bucse , telescoape spate , bujii incandescente etc.
Nu are nici o problema.


Astept pareri sincere va rog !
Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Din pacate piata decide, in jur de 3000-3500 de euro zic eu
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Acesta este si pretul la care m-am gandit si eu .

Maine imi voi suna un prieten care a spus ca ar vrea sa o imi ia masina , ii spun undeva la 3200 mai putin nu as dao.
Am si oferta la schimb mi-a promis un prieten ca imi face rost de ceva mai bun plus diferenta.
Dar inca nu stiu anul masinii , km , starea ei , nici masina nu o stiu ...dar a spus ca un Vw Passat ar fi.

Multumesc mult de raspuns !
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
E discutabila treaba,difera pretul si in functie de zona,din pacate din ce stiu eu in zona Hunedoarei masinile sunt mai ieftine,cel putin fata de Arges si apoi mai depinde si norocul care il ai,tu poti sa ceri si 5000 de euro ,daca ai noroc sa-i placa vreunuia asa de mult masina poate da banii astia, nu stii de unde sare iepurele.
Eu zic sa urmesti piata(masini din an cu a ta si aproximativ aceleasi dotari ) si sa o evaluezi cu un pret de mijloc : nici cea mai scumpa masina,dar nici cea mai ieftina,in fond masina ta e intretinuta dupa cum zici,esti proprietar,nu e masina de samsar,conteaza si aspectele astea ca vorba aia in piata auto din Romania colcaie samsarii
Skip ads

  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Acesta e pretul lor pana in 3500 , dar o voi da la schimb cred...acuma ramane de vazut .
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Mai astept niste raspunsuri va rog !
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pune poze cu starea masinii.
Poate sa fie plina de rugina si atunci nu merita nici 2500.
Sau poate fi foarte ingrijita si cu dotari extra care pot duce pretul la 3500.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
De cand ai masina? Cati proprietari a avut? Ai un registru de intretinere la ea, un dosar? Masina vine stock, sau au mai fost imbunatatiri pe parcurs ( gen : faruri cu lupa, instalatie xenon, proiectoare, iluminare led, grile, comenzi, interior special, CC, BC ) toate astea adauga valoare. Cu cat e mai putin dotata, pretul scade mai tare!
Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca imbunatatirile gen grile,leduri,proiectoare nu adauga valoare masinii,mai degraba anul spune multe,daca nu ma insel masinilor mai vechi de 10 ani nici nu li se mai poate incheia polita casco
  • madalin8

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Asa este, eu unul nu agreez masinile cu leduri, xenoane aftermarket sau alte balarii de genu'. Conteaza foarte mult anul si cat de ingrijita/intretinuta este.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Inteleg, dar bine ca eu nu vb de toate prostiile luate de la taraba! In final, conteaza, cum zic si colegii anul masinii si cat de bine a fost intretinuta!
  • Aecrim Naboo

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Depinde si cat de mult ai nevoie de banii pentru ca dc nu ai nevoie poti cere un pret mai mare, care oricum reflecta realitatea...
Skip ads

  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Masina nu are pic de rugina.
Sunt proprietar in acte din 3 iunie 2012.
Proprietari anteriori 2 (unul in Romania si unul in Germania)
Masina este ingrijita , dotarile sunt cele de sus , nu are modificari din pacate.
Are 203000 km reali 100%(am fost la tester)si airbagurile nu au fost sarite , masina nu a avut accidente la mine si nu a fost lovita rau nici de fostul proprietar ( ma refer la motor , directie , funte , stalpi etc. ) , omul a fost serios (un om cam pe la 65 de ani).
Masina este de familie , am pus suflet la ea , dar nu sunt genul de om care aduce modificari masinii , multor oameni le place sa fie masina cum a fost gandita de la inceput.
La masina am facut si CASCO sa fiu sigur , deci masina este iubita , tinuta in garaj , a fost scoasa mai mult iarna pentru ca are putere sa iasa din zapada , masina a stat afara doar vara in curte la tara , spalata si aspirata de cate ori era nevoie.
  • ionutzzz07

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2009 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Si tu esti unul dintre cei care spun ca au verificat km pe tester si sunt reali ? Sad
  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Si de ce nu ai crede ca are atatia km? A mea e din 2001 si are 230000 de km reali. Si probabil sunt colegi cu mai putini km.
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Batranul a adus masina la 120000km din Germania , scria in carte , el in 6 ani a facut 80000km , masina a facut km pentru ca mai mergea cu ea la Bucuresti.
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
eliade elis a scris:Si de ce nu ai crede ca are atatia km? A mea e din 2001 si are 230000 de km reali. Si probabil sunt colegi cu mai putini km.


Iti dau un singur motiv si logic vorbind,masina asta https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=103875 are 120 000 de km in 2 ani facuti de un neamt si mai sunt masini de genul asta pe forum cu acesti km la bord si aceeasi vechime,dar nu stiu cum naiba se intampla de mai toate astrele G aduse au sub 200 000 de km la achizitionare,acum fiecare crede ce vrea,eu vad o logica : daca masinile noi de 2 ani au peste 100 000 de km ( adica in jur de 50 000 km/an) nu are cum sa aiba o astra G de 11 ani vechime doar 200 000 km si vorbesc in special de cei care ati achizitionat astra G aduse de afara in ultimii 2-3 ani
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Pai si masina mea nu avea nici 3 ani cand a fost adusa in tara ( 2006)la 120000km , domnul de dinaintea mea nu a prea umblat cu ea , si eu la fostul Logan am avut 65000 km in 7 ani.Unele masini nu sunt umblate foarte mult.
  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Masina mea a fost adusa din Germania in 2004 la exact 108000 de km cu carte service. De cand e la mine a avut ani cand am mers 30000 pe an sau 5000 pe an din cauza ca am lucrat in afara si masina ramanea in tara. Tocmai asta e si ideea lui VSS.
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Nu orice masina mai ,,veche'' trebuie sa aiba km multi , si masina mea are carte service din Germania .

Nu fiecare neamt merge 50000km cu ea pe an , este un topic cu km Vectra B si am vazut din 2001 cu 80000 km reali.
Acum nu am de ce sa mint ca are 200000km , poate altele au 350000km-400000km , o masina de familie nu are cu ea extrem de multi km , eu umblu ca masina cateva mii de km pe an , cred ca pana in 5000.

Eu am verificat la tester si are exact cat imi arata si ecranul din bord , adica 203000.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR