Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • sh33la

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua . Am un astra h la care mi-a sarit capacelul care mascheaza gaurile in care se monteaza portbagajul de pe plafon. Exista 4 astfel de gauri care sunt mascate de niste capacele. Acestea din urma se prind in niste chesti `mici de niste benzi care traverseaza masina fata-spate pe fiecare laterala. La spalatorie, cu jetul puternic, au reusit sa mi-l disloce din locul lui si nu am observat gaura ramasa decat a doua zi. Am mers sa intreb daca nu l-a gasit pe jos din intamplare, dar va dati seama ca era de mult pierdut...
La Opel mi au zis ca vine doar impreuna cu toata fasia pe care se monteaza, cu 590 ron nevopsita (+ vopsitul va dati seama ce suma aiurea iasa)
Unde pot gasi doar bucatica in cauza? Arata foarte urat cu gaura acolo...
Multumesc!
Skip ads

  • katalin.r

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Cred ca cel mai usor e sa te interesezi la un centru de dezmembrari din orasul tau sau de pe langa, separat nici eu nu am auzit sa se vanda in magazinele de piese auto
  • VSS

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Ai putine sanse sa gasesti doar un capacel asa mic la dezmembrari ,dar dute , cauta , ca si mie imi lispea capacul de la EGR si tot am intrebat in stanga si in dreapta pana l-am gasit ,si acum il am , a durat cred ca mai bine de o luna , dar e mai usor la tine.
Am citit ca esti din Hunedoara ,daca gresesc imi cer scuze , dute catre Orastie la parcul acela de dezmembrari ca sunt destul de multe masini , la restul sunt putine masini , si majoritatea Astra G.

Bafta si Craciun fericit !
  • sh33la

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
multumesc frumos pt sfaturi Sarbatori fericite
Skip ads

  • flr

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2012

  • Mesaj Privat
io am asta h nu stiu cum e la g dar presp ca e la fel si io tot la spalotarie l-am pierut dar masina mea este neagra si capacul tot negru am cumparatr o bucata de autocolat si am pus acolo nici nu se vede sau m-am uit akm pe geam si am vazut un asta g in parcarea am vazt ca sunt negre poti pune si niste banda izoliera de aia neagra
  • aidrian25

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Sal, din cate stiu eu se gasesc la magazinele de piese in jur de 70ron buc. Mie imi lipsesc toate.
  • Korleone

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2007 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
sunt si la 54 ron /buc la mag online dar mi se.par si asa ca sunt scumpe. si mie imi lipsesc toate 4 ,cred ca am sa improvizez ceva, ca n-as da 2 mil.ca sa mi le fure din nou. daca gasesti mai ieftin, anunta-ma si pe mine
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR