Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
aquagen a scris:Pe vremea cand am montat eu PC (2008), nu erau sisteme gata facute, erau carcase speciale, placi de baza de marime redusa, componente, surse speciale, iti construiai tu un PC dupa buget.
Acum au aparut multe sisteme gata facute, de marimi reduse, pe care poti instala orice sistem de operare.
Cum nu sunt fan Android, am ramas la XP, ca mi se pare cel mai util.

Cel mai important la un PC este sa fie cat mai mic posibil.
FIT PC, este una din cele mai mici sisteme PC, iti mai trebuie un ecran tactil si momentan ata.


La noi erau cateva firme care s-au ocupat cu asa ceva, dar din motive bugetare se pare ca nu a avut succes, ei se aprovizionau de la : http://www.cartft.com/catalog.
Cauta acolo si fa-ti o imagine cam ce si cum, despre CARPC.

Mi-am facut singur la vremea aceea, un PC cu procesor atom dual core, de marimi 20cm x 17 cm, grosime 7cm, cel din imagine, cu harddisk de laptop, sursa speciala, placa de sunet calitativa, gps, radio, etc.


Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Interesanta alegerea ta, aquagen.
  • aquagen

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2008

  • Mesaj Privat
De 5 ani am sistemul pc in masina, e fiabil si versatil, cam ca si un laptop.
  • Z.adrian

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Zafira 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Am gasit ceva ce pare afi facut de un profesionist.
Poate ca asa ar fi trebuit sa arate bordul daca masina ar fi fost proiectata nu in 1999 ci in 2009.

  • aquagen

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2008

  • Mesaj Privat
La varianta asta trebuie sa modifici mult, dupa cate vad eu, MID-ul pica afara, rotita de reglare a fantelor pentru aer trebuie relocata. Prea mult de lucru si prea mult de carpit.
Prima varianta gasita de tine e mai buna, mai putin de lucru, nu renunti la nimic, nu iti lumineaza in fata si ar putea iesi bine sa nu arate a carpeala, chiar daca nu arata a anii 2020 si nici nu are cum sa arate, pentru ca asa e proiectul per general. Orice ai adauga sau ai face, tot o masina din secolul trecut ramane, din pacate.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR