Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • ionutzuck

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut , la multi anii si un an nou fericit tuturor !!! . Din pacate pentru mine anul a inceput cam prost , in seara de anul nou am lovit usa dreapta spate. aveam masina plina , am oprit langa un gard ca sa o parchez si am vrut sa o dau un metru mai in spate pentru ca era balta acolo , in momentul ala persoana care era in spate a deschis usa si cum masina era aproape de gard sa prins in el . din fericire nu a apucat sa se rupa pentru ca am oprit repede dar sa indoit coltul care sa prins in gard si sa facut si o fundatura la baza usi aia nu stiu de la ce . problema e ca usa sa miscat de la locul ei , cand o inchid se aude asa infundat si trebuie sa trag mai tare de ea sa se deschida .... arata cam asa , coltul l-am indreptat eu dar tot se vede . scuzati calitatea pozelor
Mai pot sa ii fac ceva ? sau cel mai bine ar fi sa cumpar alta si sa o vopsesc in culoarea masini? Sad multumesc si la multi anii inca odata !
Skip ads

  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Nasol moment. Mai bine o inlocuiesti, parerea mea. Cauta la dezmembrari su internet una cu o culoare asemanatoare si cumperi doar usa goala. Un 70-80 lei si gata. Este bine sa verifici si starea stalpului central si a balamalelor de pe stalp.
  • ionutzuck

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
nu reusesc sa gasesc usa aceeasi culoare , daca are cineva il rog sa imi lase un pm sau aici , ms
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
stalpul nu cred ca are nimic, usa s-a tras, practic s-a intins din contrafata, nu mai ai ce sa-i faci. Chiar si cel mai tare tinichigiu, munceste la ea de-i sar capacele si tot nu ti-o poate aseza in canat. Mai bine usa noua chiar cum a spus colegul - dezmembrari - o gasesti la cod de culoare si o schimbi in 3-4 ore cu totul intr-un garaj incalzit.
Skip ads

  • ionutzuck

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
unde pot gasi codul culori ? ms
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
deschizi usa din dreapata fata si pe tocul usii ceva mai jos de incuietoare ai un abtipild unde scrie si codul culorii.
  • Alesanko

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Poti sa indrepti usa fara probleme . Un tinichigiu bun ti-o face chiar pe afara fara sa iti dea fata de usa jos. Tata e tinichigiu , si mi-a reparat odata o infundatura mai mare ca asta , si chiar nervura de la aripa spate la o astra g 2/3 usi, cu un aparat care se numeste masina de cuie . Este vorba de un electrod care se sudeaza pe busitura si un aparat in care este bagat , si se trage manual sau automat , depinde de aparat. Dar atunci necesita vopsire . Si se face si in coltul usii acolo , nu e de nereparat . E posibil ca usa sa numai stea bine , se desface si se pune cum trebuie pe catarea ei, cum spunea si ksper , te uiti la stalp si la balamale . Commentul acesta ti l-am scris cu tata langa mine , deci nu vorbesc in necunostinta de cauza. Daca n-ai bani de vopsea , indicat ar fi sa iei una de la dezmembrari dar nu stiu daca gasesti culoarea aceasta a ta. Si nu cred ca ti-o vopseste cineva asa incat sa nu se observe diferenta,E prea batrana vopseaua dupa ea, si culoarea ta e pretentioasa. Mult noroc !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR