Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • danutz9100

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut, am schimbat rotile de vara cu cele de iarna si am sesizat ca pozitia volanului sa modificat spre dreapta.
Rotile de vara erau pe 15' nu mai tin minte dimensiunea cauciucului dar erau mai late cu balonul mai mic,acum am pus roti cu tot cu cauciuri si jante pe 14' aceste cauciuri sunt mai scurte dar cu balonul mai mare .
De la aceasta schimbare volanul sa dereglat,daca ai dau drumul volanului pe drum drept masina nu trage in nici-o parte,doar ca ma deranjeaza ca e stramb.
Volanul cu cauciurile de vara era perfect drept aliniat,imediat dupa ce le-am pus pe cele de iarna zdrang !

Nu am umblat la nimic doar desfacut prezoane,scos roata,pus roata noua,strans prezoane.
Probabil sa se fi slabit/dereglat ceva?

Ma uit maine si la dimensiunile cauciucurilor si o sa va spun !
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am avut si eu problema asta la masina de serviciu. Cauciucurile de vara trageau dreapta chiar si dupa schimbatul intre ele. (volan stramb) Cum le puneau pe cele de iarna nu mai aveam probleme. (volan drept). Dupa numeroase vizite la optic, verdict: schimbat anvelopele, problema rezolvata. Si cele de vara si cele de iarna, aveau dimensiunile la fel.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
vezi sa fie aceasi dimensiunie cele doua roti de pe fata si mai ales sa aiba acelasi profil...
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cauciucurile sã fie la greutate apropiate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR