Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Incearca si la arabii de la Politehnica-Automatica, vis-a-vis de Centrul Medical Doris in Militari langa Apaca... Nu mai stiu preturile lor ca nu am mai fost de 1 an acolo, dar cred ca iti ia mai putin de 125 RON
Skip ads

  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
ma duc la aia cand am timp ca de o luna sunt negru pe plantatie,si va zic si ce scoruri au,poate mai ajuta pe cineva
  • tru_astra

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
cu toba si decupatul mai poti incerca la un centru in militari la calea ferata cum vii dinspre piata gorjului spre drumul taberei pe linia lui 137. tipul este super de treaba si lucreaza si ieftin, se vede centrul reparatii bla bla tobe, catalizatoare. si la preturi te poti intelege cu el... bafta
  • danutz

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
am pus toba in pantelimon la pilot tuning sau asa ceva langa sectia de politie unde am gasit si un membru al clubului cu tot cu decupaj a fost un milion cincizeci plus asa ceva de-o ciorba ,cu pleoapele mai astept
Skip ads

  • lpeti

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: dej
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2005

  • Mesaj Privat
pleoape,masca stop astra g www.auto-accesorii.ro 68 + tva perechea www.riderauto.hu
  • minimal.madness

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1993 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
deci asadar si prin urmare as dori si eu niste pleoape pentru astra F ca al meu . stie cineva de unde pot lua ?
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut...am si eu o intrebare in legatura cu pleoapele far.am gasit pe un site pleoape din fibra de sticla la 49ron+10ron transportul.ce parere aveti?care sunt mai bune?cele din plastic sau fibra de sticla?ma gandesc ca cele din fibra de sticla sa nu se ciobeasca de la pietricelele dupa drum.si inca ceva:cu ce imi recomandati sa le lipesc?daca vreau sa le dezlipesc pe parcurs se mai poate?acesta este poza de demonstratie dupa acel site si totodata modelul care imi place cel mai mult: in realitate este vorba de un astra h caravan negru saphire.multumesc anticipat!
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cumpara-le pe cele mai ieftine.
Se lipesc cu silicon sanitar transparent, asta daca vrei sa ramana acolo. Daca nu, le poti lipi cu banda dublu adeziva.
Eu am folosit prima varianta si de 18 luni sunt la locul lor.
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
aco_008 a scris:Cumpara-le pe cele mai ieftine.
Se lipesc cu silicon sanitar transparent, asta daca vrei sa ramana acolo. Daca nu, le poti lipi cu banda dublu adeziva.
Eu am folosit prima varianta si de 18 luni sunt la locul lor.

tu din ce material ai pleoapele?plastic sau fibra de sticla?cand am intrebat daca se pot da jos ulterior m-am gandit la un singur lucru:sa nu se zgarie in timp si sa nu le pot da jos sa le vopsesc,in rest nu as avea motive sa le scot.totusi siliconul sanitar nu este cam slab?ma refer la viteze mari(180-200km/h),chiar daca nu merg mereu cu viteza asta(de obicei merg pe sosea cam cu 140-150-160km/h,bineinteles sa fie si liber) nu se pot dezlipi?si inca ceva:tu ce model ce pleoape ai?daca ai modelul mentionat de mine imi poti spune daca se vede bine semnalizatorul?acopera ceva din luminozitatile farului?multumesc pentru raspuns!
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am astra g, deci nu are importanta modelul pleoapelor. Sunt din fibra ale mele.
Nu se mai desprind in veci daca le lipesti cu silicon sanitar, am mers cu masina cu viteze mari, iarna, vara, pe ploaie, pe uscat, pleoapele sunt la locul lor.
In timp sare lacul de pe ele din cauza pietrisului de pe drumuri, dar se pot revopsi pe pozitie, izolezi cu hartie in jur.
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ce rapid ai dat raspunsul Laughing .multumesc pentru raspunsuri!
  • Alexel_YAN

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Pleoapele mele le-am comandat dupa www.autozr1.ro ff multumit de ele si ieftine doar 50 lei , ma costat vopsitul 50 lei si am folosit banda dubla adeziva bison..
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR