Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • stalone21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut! Miercuri am facut un drum pana la Cluj, circa 450 km dus , totul in regula dar cand am ajuns acolo si am pus contactul mi-a aparut in bord martorul de la ulei. Am venit inapoi acasa, masina s-a comportat normal, a mers perfect. Am verificat uleiul dimineata si este ok, nivelul, vascozitatea etc. Mentionez ca am schimbat uleiul la 180000, iar acum am 186000 doar 6000 de cand lam schimbat. Mereu lam schimbat la 10000 cu tot cu filtre. Stiu cat de important este uleiul pentru motorul masinii, asa ca va rog sa imi dati un sfat cei care va pricepeti mai bine. Nu stiu ce sa fac, ca luni trebuie sa plec la Pitesti si asta inseamna ca mai fac vreo 600 km. Voi ce ziceti???
  • stalone21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Am uitat sa spun despre ce masina este vorba: un opel vectra c din 2005, motor Z19DTH , 1.9, 150 cai
  • ianc sergiu

  • Mesaje scrise: 478
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Nu e nimic grav, trebuia resetat cand ai facut schimbul. Parca trebuie sa tii apasat pe butonul ala lung din bordul cu instrumente cu motorul oprit.
  • stalone21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am inteles, acum daca tin apasat pe butonul acela nu se reseteaza? oricum iti multumesc, m-am mai linistit ca nu stateam prea bn cu banii si sa schimb uleiu cu toate filtrele ma duce vreo 600 lei.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR