Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • ghyury

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2011 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2008

  • Mesaj Privat
MariusGtc a scris:Am si eu o nelamurire.
Mie nu imi mai megre NAVi de ceva timp...adica nu ma mai pozitioneaza unde trebuie. Ma arata ca sunt in ploiesti cand eu defapt sunt in Bucuresti/Militari.
SI vreau sa stiu si eu de unde se localizeaza NAVi....ca am avut un incident cu antena si ma gandeam ca de atunci nu mai merge.
De la antena isi trage emisia NAVI ? Sau de unde ?
Ca nu mai suport.


el va arata ultima pozitie pe care a gasit-o gps-ul. asta pana va functiona din nou si va indica noua pozitie. nu stiu sa spun unde este amplasat.
verifica in zona de infiletare a antenei sa nu fie vopsea, hartie, folie de plastic, asa, "din prietenie", care sa nu ii permita contactul.
Skip ads

  • ghyury

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2011 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2008

  • Mesaj Privat
terooare a scris:ma poate ajuta si pe mine cineva cu o harta pentru cd 70 navi cu Germania 2011-2012
adresa mea este terooare@yahoo.com

Multumesc anticipat!


eu le-am testat pe Austria si Italia, este detaliat dar se pierde si pe autobanda.........
am fost nevoit sa folosesc versiunea 2005 care era si ea la mine. EE, pe Romania si Ungaria ruleaza perfect.
  • MariusGtc

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.9 Gtc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ghyury a scris:
MariusGtc a scris:Am si eu o nelamurire.
Mie nu imi mai megre NAVi de ceva timp...adica nu ma mai pozitioneaza unde trebuie. Ma arata ca sunt in ploiesti cand eu defapt sunt in Bucuresti/Militari.
SI vreau sa stiu si eu de unde se localizeaza NAVi....ca am avut un incident cu antena si ma gandeam ca de atunci nu mai merge.
De la antena isi trage emisia NAVI ? Sau de unde ?
Ca nu mai suport.


el va arata ultima pozitie pe care a gasit-o gps-ul. asta pana va functiona din nou si va indica noua pozitie. nu stiu sa spun unde este amplasat.
verifica in zona de infiletare a antenei sa nu fie vopsea, hartie, folie de plastic, asa, "din prietenie", care sa nu ii permita contactul.


Am observat ca daca scot antena este infiletat un surub acolo... Asa este si la voi ?
Am avut masina vopsita integral si ma gandesc ca au facut "mesterii" vreo' inginerie.
Nu m-am apucat sa scot antene de la astra sa vad daca au surub acolo...nu de alta dar nu vreau sa ma aresteze militienii.
  • ghyury

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2011 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da, asa e si la a mea, cu un filet
Skip ads

  • MariusGtc

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.9 Gtc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Atunci chiar nu imi dau seama care e problema Neutral.

O sa incerc cu alta antena....mai am una de rezerva dar spre surpirnderea mea e mai mica si nu se potriveste acolo,cu toate ca e tot de astra.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Regulament a scris: 11. Noi, administratorii acestui site, am decis sa nu permitem distribuirea materialelor protejate prin lege (copyright) pentru ca am incalca legislatia internationala privind drepturile de autor.



Deci,fara cereri/oferte va rog!
  • garagaub

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Ai reusit? Smile
  • emoboy

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Am scris si eu o destinatie dar nu imi apare nicio harta imi apare doar "calculing route".Am cautat drumul pe care ma aflu si nu il are CD-ul.Este normal sa nu imi apara nicio harta daca nu ma aflu pe vreun drum?
Skip ads

  • danutz22

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Paaaaaaaai daca nu esti pe un drum stiut de Navi (drum de pe CD) nu are cum sa iti calculeze ruta ..... ca nu stie de unde pleci Wink
Asa ca iesi la cel mai apropiat drum stiut de harta si mai dai o data destinatia.... ar trebui sa mearga Wink
  • lucipl77

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Buna noaptea ... dragi colegi Smile
Incerc sa fiu cat mai succint:
-CD 70 NAVI (versiune 2005)
-am citit tot topicul "din scoartza in scoarta" (nu e usor ..) ptr ca la frunzarit nu am gasit ce ma interesa...
-In 2010 am actualizat comenzile vocale (anouncements) navigatiei cu succes folosind CD-ul original, harti diferite, all ok
- intre timp masina a fost de cateva ori fara baterie, si-a uitat orice fel de setari
....
- recent am vrut sa imi actualizez din nou limba si implicit indicatiile vocale cu CD-ul original, incepe actualizarea cu progress, pe la 14% "error occured" Opps?! Prima chestie care am observat-o e ca merge navi dar nu mai am voce. Nu m-am panicat pentru ca 1. era cd-ul original si 2. deja facusem mai demult operatia cu el si a functionat. Dar m-am prins in scurt timp ca nu o sa mai reusesc sa actualizez announcement-ul cu cd-ul original sau cu oricate copii ale lui ...
- am observat ca cd-ul original pe langa ca e destul de zgariat (n-am idee) au si inceput sa avanseze niste crapaturi dinpre interior spre exterior, una a cam ajuns si in zona de date ... Ideea e ca arata ca un CD pe cale sa explodeze in unitate .... i-am facut mai multe copii ...tot degeaba acuma indiferent daca bag originalul sau copiile imi da eroarea 'Invalid CD'
- no problem, zic, exista ... google ... torente ... etc. imposibil sa nu-l gasesc. Din pacate dupa 2 zile m-am recunoscut invins, am arat "tot internetul google-ian si non-google-ian" dar un CD70 Language CD cu fisiere de prin 2005 pe el si cu dimensiune totala de ~69-70MB NU mai exista, pur si simplu. Exista un 2007 dar ala este de ~80MB dar pe ala n-am curaj sa-l incerc pentru binecunoscutele probleme de incompatibilitate.
-in prezent navigatia merge, imi calculeaza ruta imi da indicatiile vizuale, etc dar in rest e mut, si e frustrant ...
Asa ca daca aveti careva "posibilitatea de ceva" la un CD70 Lang din 2005, " de ~70MB pe PM v-as fi foarte recunoscator .... Very Happy
sau lucipl77@yahoo.com

PS: Am si OPCOM daca ma pot folosii in vre-un fel de el la problema asta ...
  • bogdyforyou

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2008 5652737
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut sunt nou pe aici.Are cineva CD cu limba pentru un opel vectra c 2008 CD70 NAVI id mess bogdyforyou.
  • emoboy

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Pot sa vad harta cu drumurile daca am display incolor?
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu, doar o sagata iti indica directia Wink
  • emoboy

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Adica harta cucu..Inca o intrebare sunt Cd-uri cu care pot sa o fac pe tanti sa vorbeasca in romana?
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu exista cd pentru schimbarea limbii in romana.am vazut de curand pe un site ca oferea cineva un update de soft in limba romana,dar NUMAI pentru meniu,adica numai ce este scris,inclusiv meniul de la navigatie.deci pentru vorbirea in limba romana nu exista(din pacate)
  • psblucian

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
am o intrebare pentru cunoscatorii sistemului CD70 Navi:
este normal ca in meniul testmode sa imi zica :
HW: D3.40// 10.05.2005
SW: 23.09.2004/0//CD59-/00050
Code: 007 Ver:01
- iar atunci cand vreau sa schimb limba (prin Settings) sa imi afiseze in titlul meniului "10 languages" ?
Language CD-ul meu original (care nu mai merge) sau alte variante toate au doar 8 languages, care sa fie explicatia?
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Este corect asa cum apare in meniul ascuns. Ce fel de soft folosesti pentru schimbarea linmbii? Eu banuiesc ca ceva nu e in regula cu acel soft Rolling Eyes Cauta un CD original la vreun coleg.
  • lucipl77

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut Edwin,
Deci chestia cu "10 languages" mi-o afiseaza chiar unitatea de CD70 Navi, si imi enumera acolo cele 10 limbi.

Problema este ca atunci cand introduc "Language CD-ul" original sau orice alta clona care am mai gasit-o de pe net imi zice "Invalid CD" (Ungultige CD, etc) si mi-l da afara. Dar nici asta nu ma mira foarte tare pentru ca si CD-ul original de la Opel si clonele toate sunt cu 8 languages pe ele, n-am vazut nicaieri cu 10, chiar exista un asemenea language Cd cu 10 limbi? (internetul e si foarte sarac in informatia asta, nu am reusit sa imi dau seama ...)

PS. Nu intentionez si nu am curaj sa fac un Update de firmware Smile ptr ca am aflat ca se buseste unitatea foarte usor...
  • adibaiacos2003

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2009

  • Mesaj Privat
In ce arhiva este situata turcia? am CE si EE.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
In niciuna Sad Turcia nu este pe niciunul din CD-uri.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR